سرقت اطلاعات و ۶ نکته برای جلوگیری از آن

شما شرکت خود را راه اندازی کرده اید. همان طور که آشفتگی ها فروکش می کند و سیستم ها شکل می گیرند، از خودتان می پرسید – آیا من هک شده ام؟ جواب ساده است: انتظارش را داشته باشید. اگر در حال حاضر هک نشده اید و با سرقت اطلاعات مواجه نشده اید، سال اول پس از افتتاح فروشگاه اینترنتی خود، به زودی هک می شوید. صرف نظر از اندازه یک شرکت، هک شدن یک واقعیت غیرقابل اجتناب است. شرکت های کوچکتر بیشتر از سایر شرکت ها آسیب پذیر هستند. خوب، چگونه می توانید از خود دفاع کنید؟

فرض کنید قبلاً هک شده اید – و هوشیار هستید. تصور اینکه هک شده اید شما را واردار می کند که اقدام کنید: در هر کاری که انجام می دهید، در هر ابزاری که استفاده می کنید، در هر محصولی که توسعه می دهید، و هر فروشنده ای که انتخاب می کنید، خطرات را ببینید. این دنیایی است که امروز در آن زندگی می کنیم. این موضوع تنها مربوط به امنیت یا فناوری اطلاعات نیست، بلکه برای هر فردی در سازمان نیز صادق است.

در اینجا شش نکته برای القاء طرز فکر درست “من هک شده ام” در شرکت شما آورده شده است.

 

  1. از نقاب ها (blinders) اجتناب کنید

شما نمیتوانید از آنچه که نمیتوانید ببینید محافظت کنید. تیم IT شما ممکن است باتجربه، خبره و قابل اعتماد باشد، اما باز هم آن ها انسان هستند. به همین دلیل، نقاط کوری را ایجاد می کنند. مشارکت متخصصان بیرونی برای تأیید اعتبار رویکرد امنیتی شما، کمک می کند تا از blinders دوری کنید.

 

  1. پیاده سازی حریم خصوصی توسط طراحی

حریم خصوصی توسط طراحی (حریم خصوصی ای که از ابتدا تا انتهای فرآیند مهندسی در نظر گرفته می شود) بهترین رویکرد عملی برای محافظت از داده های مشتری هنگام توسعه اپلیکیشن ها است. مطمئن شوید که این امر برای همه فروشندگان نرم افزارهایی که استفاده می کنید اولویت دارد. حریم خصوصی توسط طراحی چیز جدیدی نیست، اما اهمیت آن امروز بیشتر از هر زمان دیگری است.

5 نکته برای جلوگیری از سرقت اطلاعات شما

  1. ایجاد یک برنامه قدرتمند مدیریت اطلاعات

حتی کوچکترین شرکت ها به یک برنامه مدیریت اطلاعات قابل اطمینان نیاز دارند. از جمله مزای آن: فهمیدن این موضوع که اطلاعات با ارزش شما کجاست، چه کسی به آن دسترسی دارد و برای کم کردن میزان حمله به داده هایتان، چه اطلاعاتی را می توانید حذف کنید. همچنین باید اطمینان حاصل کنید که سیستم های اصلی شما از فروشندگان قابل اعتماد و معتبر جهانی تهیه شده اند.

 

  1. تیم مناسب را به کار بگیرید

مبارزه با جرایم سایبری  و سرقت اطلاعات چیزی بیش از استخدام افرادی با مدرک علوم کامپیوتر است. نگرش و شوق یادگیری و دلسرد نشدن، ویژگی هایی بسیار مهم هستند. به دنبال افراد کنجکاوی باشید که تشنه یادگیری اند و با دیگران به خوبی تعامل دارند. همچنین داشتن یک مدیر ارشد امنیت اطلاعات (CISO) با توانایی و تخصص برای رهبری نیز مهم است.

 

  1. از طریق آموزش توانمند سازی کنید

آموزش مداوم در هر سطح از سازمان کلیدی و حائز اهمیت است و چیزی بیش از تنها یک جلسه آموزش الکترونیکی یک ساعته و سالانه است. به چیزهایی مانند به روزرسانی های منظم اجرایی، کارگاه ها، فیلم ها و مسابقه ها فکر کنید – هرچیزی که افراد را بر روی امنیت و راهکار های جلوگیری از سرقت اطلاعات متمرکز نگه می دارد- آموزش در تجزیه و تحلیل داده ها و یادگیری ماشینی از اهمیت ویژه ای برخوردار است، زیرا آن ها آینده امنیت سایبری هستند.

 

  1. تعهد دهید

ما آن قدر به امنیت اعتقاد داریم که کارمندان مان تعهد می دهند. این بخشی از آموزش و بخشی است که اطمینان می دهد همه کارمندان به وظیفه امنیتی خود مانند دارایی های شخصی نگاه می کنند. اگر متخصصان امنیتی وظایف را مانند امور شخصی خود ببینند، تصور کنید چقدر می تواند سطح رقابت را در شرکت شما ارتقا دهد.

 

شاید تصور کنید که انجام همه این اقدامات شما را ایمن نگه می دارد. اما آنچه شما می خواهید و به آن احتیاج دارید، این است که بدانید فقط شما و افرادتان می توانید امنیت آینده سازمان خود را تضمین کنید. آنچه که تضمین کننده است این است: وقتی که رهبران شرکت طوری عمل می کنند که انگار هک شده اند، بهتر آماده می شوند و می توانند از تهدید روزافزون و اجتناب ناپذیر جان سالم به در ببرند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو × 5 =