۶ تهدید سایبری که نمی توانید نادیده بگیرید

اگرچه به نظر می رسد که نام های بزرگ بیشتر متحمل اختلال دیجیتال می شوند، اما واقعیت اینگونه نیست: براساس داده های منتشر شده توسط Verizon، بیش از ۴۰ درصد از کل حملات  و تهدید سایبری مربوط به کسب و کارهای کوچک است.

آگاهی از انواع تهدید سایبری، اولین قدم برای محافظت از شما و شرکت تان در برابر آن ها است. در ادامه به شش مورد از رایج ترین تهدیدهای سایبری می پردازیم.

 

  1. باج افزار

باج افزار یا نرم افزاری که داده های خصوصی را منتشر می کند و به کسب و کار شما آسیب می رساند مگر اینکه پاداش نقدی دریافت کنند. باج افزار به یکی از بزرگترین تهدیدها برای کسب و کارهای کوچک تبدیل شده است. طبق گفته IBEX، باج افزار بیش از یک چهارم کلیه موارد نقض داده مربوط به بدافزار را شامل می شوند.

بسیاری از دارندگان کسب و کارها وسوسه می شوند که باج بدهند تا همه چیز به حالت عادی برگردد، اما هر کسب و کاری که یک بار مورد حملات نقض داده قرار بگیرد، دوباره مورد این حملات قرار خواهد گرفت. در حالی که نرم افزار آنتی ویروس برای جلوگیری از حملات پیشرفته ضروری است، اما با به روز نگه داشتن سیستم عامل خود می توانید اقدامی مؤثر برای پیشگیری از بروز حملات باج افزار سطح پایین در پیش بگیرید.

 

  1. فیشینگ

فیشینگ هرگونه تلاش برای به دست آوردن اطلاعات حساس با قرار دادن خود به جای کاربر دیگر یا مدیر است و در اقتصاد دیجیتال امروز شایع است. تنها راه محافظت در برابر فیشینگ، امنیت کامل کلیه ارتباطات داخلی در شرکت شماست. رمزگذاری ایمیل، مدیریت کاربران و مدیریت منظم کانال، همه مواردی ضروری هستند.

 

  1. تهدید سایبری درون کسب و کار

برخی از قابل توجه ترین رسوایی های هک شدن در دنیای کسب و کار، ناشی از عوامل خارجی پیشرفته نیستند؛ آن ها از درون آمده اند.

با کارکنان خود در مورد حساسیت اطلاعاتی که به آن ها دسترسی دارند، به طور واضح صحبت کنید و همیشه آمادگی گوش دادن به مشکلاتی که تیم تان ممکن است با آن رو به رو شود را داشته باشید. شما هرگز نمی توانید کنترل کاملی بر کارمندان خود داشته باشید، اما همیشه می توانید راهی برای شنیدن شدن صدای شان فراهم کنید.

6 تهدید سایبری که نمی توانید نادیده بگیرید

  1. حملات محروم سازی از سرویس

حملات محروم سازی از سرویس (DoS) به بازیگران مخربی منجر می شود که حجم بسیار زیاد ترافیک و درخواست سرور را به وب سایت کسب و کار شما هدایت و عملکردهای آن را متوقف می کنند.   حملات DoS در تهدید سایبری بالاخص برای مختل کردن فعالیت کسب و کارهای کوچک طراحی شده اند.

افزایش ظرفیت سرور و توان محاسباتی می تواند به کاهش تأثیرات حملات DoS کمک کند، اما تنها راه جلوگیری از بروز آن ها سرمایه گذاری در خدمات دیجیتالی است که آن ها را در مسیرهای خود متوقف می کند.

 

  1. تزریق اس کیو ال (SQL)

Kingfisher Technologies گزارش می دهد که ۲۶ درصد از کل کسب و کارهای کوچک در سال گذشته دچار حمله تزریق SQL شده اند، اما احتمالاً کمترین تهدید در این لیست را دارد. تزریق SQL کمی پیچیده تر از سایر تهدید های سایری این لیست است، اما اساساً به معنای وارد کردن کد دلخواه زبان SQL برای بازیابی و دستکاری داده ها در پایگاه داده وب سایت است.

زبان های قدیمی، مانند PHP، در برابر حملات تزریق SQL مستعد آسیب پذیری هستند، مانند سایت ها و برنامه هایی که به طور منظم به روزرسانی نمی شوند.

 

  1. تهدید سایبری مبتنی بر ایمیل

چندین تهدید سایبری این لیست می تواند از طریق ایمیل انجام شود. ۹۱ درصد جرائم سایبری توسط ایمیل انجام می شوند. بنابراین مهم است که بستر ایمیل خود را به طور کامل رمزگذاری کنید.

رمزگذاری ایمیل یک ضرورت مطلق است، اما نیاز به امنیت تنها در این جا متوقف نمی شود. اطمینان حاصل کنید که همه کارمندان شما می دانند که نباید پیوست های ایمیل را در خارج از سازمان خود باز نکنند.

تهدید سایبری تجاری امروزه تقریباً همه گیر است، اما این بدان معنی نیست که شما نمی توانید کاری در مورد آن انجام دهید. سرمایه گذاری در زمینه حفاظت دیجیتال یک سرمایه گذاری برای آینده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

15 − چهار =