۵ گام ساده برای حفظ امنیت حریم خصوصی آنلاین در پلتفرم های شبکه های اجتماعی

چرا هکرها عاشق مداخله در حساب های شبکه های اجتماعی هستند؟ به این دلیل که مردم عاشق صحبت کردن و افشای اطلاعات زیادی در مورد خود در شبکه های اجتماعی هستند. همچنین پلتفرم های شبکه های اجتماعی برای اتصال به حساب های مختلف دیگر، از جمله حساب های مالی، استفاده می شوند که باید بسیار خصوصی باشند. هکرها عاشق سرقت این حساب ها هستند زیرا تنها از یک حمله سایبری مزایای زیادی به دست می آورند. پس از سرقت یک حساب کاربری، می توانند آن را به روشی که می خواهند کنترل کنند و همچنین می توانند اطلاعات شخصی زیادی در مورد کاربر پیدا کنند. با ظهور جرایم سایبری در شبکه های اجتماعی، حفظ امنیت حریم خصوصی آنلاین هنگام استفاده از این پلتفرم ها برای شما اهمیت بیشتری پیدا می کند.

 

به یاد داشته باشید که به اشتراک گذاشتن زندگی خود با دوستان تان به صورت آنلاین خوب است، اما نباید زیاده روی کنید. در ادامه ۵ گام ساده برای محافظت از حریم خصوصی آنلاین شما در شبکه های اجتماعی بیان شده است:

 

  1. مطمئن شوید که دوستان آنلاین خود را با دقت انتخاب می کنید

با استفاده از شبکه های اجتماعی مانند اینستاگرام، اگر می خواهید دوستان بیشتری داشته باشید، باید درخواست دوستی افراد را بپذیرید یا متقابلاً آن ها را فالو کنید، ممکن است افراد مختلفی وجود داشته باشند که می خواهند دوستان آنلاین شما باشند. مسئله این است که شما همه این افراد را نمی شناسید. گاهی اوقات، افراد غریبه می خواهند دوستان شما باشند تا فقط به اکانت شما نگاهی بیندازند. برای حفظ حریم خصوصی آنلاین شما باید دوستان آنلاین خود را با دقت انتخاب کنید. اگر از آن ها چیزی نمی دانید، بهتر است آن ها را به عنوان دوستان شبکه های اجتماعی خود نپذیرید، زیرا ممکن است نیت بدی از دوست شدن با شما در شبکه های اجتماعی داشته باشند.

 

  1. حساب های شبکه های اجتماعی خود را به حساب های دیگر متصل نکنید

امروزه، بسیاری از وب سایت ها با اتصال این حساب ها به حساب های شبکه های اجتماعی شما، دسترسی به حساب های مختلف آنلاین را برای شما راحت می کنند. به عنوان مثال، اگر به یک وب سایت جدید مراجعه کردید و چنین وب سایتی از شما خواست در آن وب سایت ثبت نام کنید، می توانید به سادگی با اتصال به حساب شبکه اجتماعی خود در وب سایت ثبت نام کنید.

نیازی نیست این کار را به صورت دستی انجام دهید. با این حال، اگر هنگام ثبت نام در آن وب سایت ها این مسیر را طی می کنید، بسیاری از اطلاعات شخصی خود را برای آن وب سایت ها فاش می کنید، به همین دلیل نباید حساب های شبکه های اجتماعی خود را به حساب های دیگر متصل کنید. اگر نگران حریم خصوصی آنلاین خود هستید، بهتر است به صورت دستی ثبت نام کنید.

5 گام ساده برای حفظ امنیت حریم خصوصی آنلاین در پلتفرم های شبکه های اجتماعی

  1. برای حفظ حریم خصوصی آنلاین از انتشار اطلاعاتی که بعداً از منتشر کردنشان پشیمان می شوید اجتناب کنید

هر آنچه را که در اینترنت بارگذاری کنید، برای همیشه در آنجا باقی می ماند. بنابراین، مطمئن شوید چیزی را به اشتراک نمی گذارید که بعداً پشیمان شوید. به عنوان مثال، اگر دوست دارید عکس های خود را با دوستان تان در اینستاگرام به اشتراک بگذارید، مطمئن شوید که به طور تصادفی عکس های خصوصی خود را در آنجا به اشتراک نمی گذارید. نه تنها حریم خصوصی آنلاین شما را به خطر می اندازد، بلکه محرک بالقوه ای برای از بین بردن اعتبار آنلاین شما در آینده خواهد بود. شما می توانید چیزی را که ارزش اشتراک گذاری دارد به اشتراک بگذارید، اما فراموش نکنید که زیاده روی نکنید.

 

  1. هر پیوندی را در شبکه های اجتماعی دنبال نکنید

گاهی اوقات، دوستان شما پستی را که حاوی لینک هایی به وب سایت های شخص ثالث است به اشتراک می گذارند. نکته مهم در مورد این نوع مطالب این است که شما باید از امنیت آن لینک ها مطلع باشید. چنین پیوندهایی ممکن است گاهی منتهی به وب سایت های بالقوه خطرناک یا حتی وب سایت های فیشینگ شوند. از هر لینکی که در شبکه های اجتماعی روی آن کلیک می کنید آگاه باشید زیرا اگر مراقب نباشید، ممکن است حریم خصوصی آنلاین شما را افشا کند. بسته به افرادی که در شبکه های اجتماعی دنبال می کنید و همچنین دوستان شبکه های اجتماعی خود، لینک های مختلفی را از طریق پست های آن ها دریافت خواهید کرد، که باید تنها روی پیوندهای وب سایت های مورد اعتماد کلیک کنید.

 

  1. تنظیمات حریم خصوصی آنلاین خود را تغییر دهید

اکثر شبکه های اجتماعی به شما این امکان را می دهند تا تنظیمات حریم خصوصی آنلاین خود را تغییر داده و نحوه استفاده از آن را مدیریت کنید. این ویژگی ای است که باید از آن بسیار استفاده کنید زیرا می خواهید اطمینان حاصل کنید که از پلتفرم به صورت خصوصی استفاده می کنید. شما می توانید انتخاب کنید پست هایتان را با چه کسانی به اشتراک بگذارید یا چه کسانی اطلاعات کامل شما را در شبکه های اجتماعی مشاهده کنند. همچنین می توانید انتخاب کنید که آیا می خواهید حساب شبکه اجتماعی شما در موتور جستجو قابل مشاهده باشد یا خیر. این تنظیمات برای خصوصی نگه داشتن حساب های شبکه های اجتماعی تان، ارزشمند است.

 

سخن پایانی

می توانید با کمک این ۵ مرحله ساده از حریم خصوصی آنلاین خود در پلتفرم های شبکه های اجتماعی محافظت کنید. بدون رعایت رویکردهای لازم برای خصوصی نگه داشتن حساب های شبکه های اجتماعی، افراد می توانند به راحتی هویت واقعی شما را بصورت آنلاین فاش کرده و از این اطلاعات در راستای منافع خود استفاده کنند. از آنجا که شبکه های اجتماعی همه در مورد به اشتراک گذاشتن اطلاعات شخصی شما هستند، باید در خصوصی نگه داشتن آن بیشتر دقت کنید. به یاد داشته باشید که شما باید از امنیت و حریم خصوصی آنلاین خود در هر زمان، حتی زمانی که از شبکه های رسانه های اجتماعی استفاده می کنید، محافظت کنید.

 

منبع:

www.vpncrew.com

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *