۵ نکته برای حفظ و نگهداری از کامپیوتر شخصی

مانند هر محصول الکترونیکی دیگری، کامپیوترهای شخصی نیز به دلیل تعداد قطعات درگیر در معرض خرابی قرار دارند. اما کامپیوتر شخصی ای که به خوبی حفظ و نگهداری می شود، احتمالاً عمر بیشتری خواهد داشت.

کامپیوترهای شخصی سازمان شما برای عملیات روزمره شما بسیار مهم هستند، بنابراین باید مطمئن شوید که آن ها در شرایط خوبی کار می کنند. از این گذشته، شما نمی خواهید ماشین تان خراب شود. شما باید مطمئن شوید که ماشین شما به طور منظم سرویس و نگهداری می شود تا مطمئن شوید که می توانید به مسیر خود ادامه دهید و نقطه A به B را طی کنید. کامپیوتر شخصی نیز همین طور است. اما، خوشبختانه، برای نگهداری آن نیازی نیست آن را به تعمیرگاه ببرید. می توانید در دفتر خود، تعمیر و نگهداری آن را به سرعت و به راحتی انجام دهید.

 

روش هایی برای نگهداری از کامپیوتر شخصی

اگر می خواهید کامپیوتر شخصی تان با پتانسیل کامل خود کار کند و بهره وری آن را بهینه کنید، حتماً موارد زیر را لحاظ کنید:

 

  1. افزایش سرعت بالا آمدن ویندوز: هنگامی که کامپیوتر شما شروع به بوت شدن می کند، شروع به بارگیری تمام برنامه هایی می کند که به طور پیش فرض در هنگام راه اندازی بارگیری می شوند. با این حال، همه این برنامه ها ضروری نیستند. و هر چه برنامه های بیشتری نیاز به بارگذاری داشته باشند، زمان راه اندازی طولانی تر خواهد بود. بنابراین، در کامپیوتر شخصی خود به Task Manager بروید و روی تب Startup کلیک کنید. از اینجا می توانید برنامه های غیر ضروری را حذف کرده و سرعت بوت ویندوز را افزایش دهید.

 

  1. نصب همه به روز رسانی ها: مهم است که همه به روز رسانی های پیشنهادی بلافاصله نصب شوند. این به روز رسانی ها تنها به مسائل امنیتی مربوط نمی شوند. گاهی اوقات توسط توسعه دهندگان، به منظور رفع اشکالات نرم افزار و بهبود محصول منتشر می شوند. در نهایت، به روز رسانی ها یکی از سریع ترین راه ها برای بهینه سازی کامپیوتر شخصی و اطمینان از محافظت از آن هستند.

5 نکته برای حفظ و نگهداری از کامپیوتر شخصی

  1. خاموش کردن صحیح کامپیوتر: فرآیند خاموش کردن کامپیوتر شخصی به دلیل زمانی که صرف می شود، می تواند خسته کننده باشد، اما مهم است که این فرآیند را به طور کامل دنبال کنید. ممکن است خاموش کردن کامپیوتر با قطع جریان برق و یا کشیدن دو شاخه از پریز سریعتر باشد، اما این رویکرد می تواند منجر به خراب شدن فایل ها شود. درعوض، مطمئن شوید که همه فایل های خود را ذخیره کرده و تمام برنامه ها را قبل خاموش کردن کامپیوتر ببندید.

 

  1. انجام پاکسازی رجیستری: رجیستری کامپیوترهای شخصی شما یک پایگاه داده غول پیکر است که هر اتفاقی را که روی کامپیوتر شخصی شما رخ می دهد ثبت می کند. اگر برنامه ای را نصب کنید یا رمز عبور خود را تغییر دهید، در رجیستری وارد می شود. با گذشت زمان، مقدار داده های ذخیره شده در رجیستری افزایش می یابد. این امر ممکن است برای کامپیوترهای شخصی جدید مشکل جدی ای ایجاد نکند، اما اگر از کامپیوترهای شخصی قدیمی تری استفاده می کنید، ممکن است مشکلاتی در عملکرد آن ایجاد شود. با این حال، باید با احتیاط عمل کنید و توصیه می شود برای جلوگیری از بروز مشکلات، از یک نرم افزار پاک کننده رجیستری پیشرفته و مناسب استفاده کنید.

 

  1. حذف برنامه های ناخواسته: طبیعی است که کامپیوتر شما به مرور زمان برنامه های نصب شده بیشتری را روی خود نصب خواهد داشت. اما همه این برنامه ها با گذشت زمان مورد نیاز نخواهند بود. اگر برنامه هایی را اجرا می کنید که دیگر مورد نیاز نیستند، فشار غیر ضروری به حافظه کامپیوتر شخصی شما وارد می کنند. بنابراین، هر دو ماه یکبار، مطمئن شوید که برنامه های نصب شده روی کامپیوتر شخصی خود را ارزیابی می کنید. این به شما ایده ای برای اینکه چه برنامه هایی می تواند حذف شود و آنچه می تواند باقی بماند به شما می دهد تا در نگهداری از کامپیوتر شخصی خود دقت لازم را داشته باشید.

 

منبع:

ophtek.com

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.