۴ نکته برای بهینه سازی زیرساخت شبکه دفتر خود

اگرچه بسیاری از فعالیت های تجاری به سرعت در حال انتقال به فضای ابری هستند، اما هنوز هم برای بسیاری از کسب و کارها گزینه عملی ای برای انتقال یافتن کامل نیست. اولاً، ممکن است دانش فنی مورد نیاز آن به ویژه در کسب و کار کوچکتر به آسانی در دسترس نباشد. ثانیاً، برای حفظ اطلاعات و پردازش های درون سازمانی شما مزایایی نیز وجود دارد. اگر بتوانید شبکه اداری خود را بهینه کنید، متوجه خواهید شد که کارکنان شما می توانند داده ها را به سرعت و به طور کارآمد ذخیره و پردازش کنند، که این منجر به افزایش بهره وری در کسب و کار و سود بیشتر خواهد شد. همه چیز به این بستگی دارد که زیرساخت شبکه شما مناسب باشد، در اینجا چند نکته در مورد نحوه بهینه سازی زیرساخت شبکه دفتر شما آمده است.

  1. شبکه خود را ارزیابی کنید

قبل از شروع هرگونه تلاش برای بهینه سازی یا حتی به روزرسانی، بسیار مهم است که ابتدا دقیقاً بدانید که در شبکه چه مشکلی وجود دارد. آیا رایانه های شما نقاط ضعف واقعی دارند، یا اینکه کارمندان شما نیاز به آموزش دارند تا بتوانند حداکثر استفاده را از امکاناتی که ارائه کرده اید ببرند؟ در صورت هر کدام از این موارد، باید مستقل از هرگونه بهینه سازی شبکه، برای رفع این مشکلات گام بردارید.

اگر متوجه شدید که مشکل در شبکه شماست، باید تشخیص دهید که دقیقاً چه بخشی از آن نیاز به اصلاح دارد. شما می توانید این کار را با عیب یابی و آزمایش تمام اجزای مختلف به صورت جداگانه انجام دهید.

  1. کارمندان خود را مجدداً به بهترین روش ها آموزش دهید

داشتن تجهیزات با کیفیت یک چیز است و اینکه کارکنان شما بتوانند ضمن جلوگیری از اشتباهاتی که ممکن است برای خود و سایر کارکنان ایجاد کنند، از این ظرفیت استفاده کنند، چیز دیگر. این تصور را نداشته باشید که کارمندان شما کاملاً به کامپیوتر مسلط هستند. برای تهیه یک چک لیست وقت بگذارید و از طریق آن پیش بروید.

اشتباهی که اغلب رخ می دهد این است که تعدادی از کارمندان برای کارهای شخصی از منابع شبکه استفاده می کنند، بنابراین ارتباط را برای دیگران بسیار کند می کنند. بعضی اوقات، کارمندان مورد نظر ممکن است کاری کاملاً نامربوط به کسب و کار شما انجام دهند. در حالی که به نظر می رسد چند نفری که هنگام ناهار به نتفلیکس (Netflix) سر می زنند مشکلی ایجاد نمی کنند، هر فرد اضافی می تواند به طور قابل توجهی منابع شبکه را تحت الشعاع قرار دهد. ایمیل کردن فایل های بسیار بزرگ به جای استفاده از فضاهای ابری، مورد دیگری است که می توانید سریعاً رفع کنید.

4 نکته برای بهینه سازی زیرساخت شبکه دفتر خود

  1. شبکه ی خود را با استفاده از VLANS تقسیم کنید

همه درخواست های شبکه از نظر فوریت و اولویت با هم برابر نیستند. بهترین راه برای اطمینان از اینکه درخواست های با اولویت بالاتر، از منابع شبکه بیشتری برخوردار می شوند، اجرای VLANs  در شبکه شماست. با اینکه این فرایند به نظر پیچیده می رسد، مفهوم آن ساده است به این معنی که می توانید شبکه های مجزا و جداگانه ای را در شبکه دفتر خود ایجاد کنید.

این شبکه ها می توانند منابع و زیرساخت ها را به اشتراک بگذارند، اما به گونه ای طراحی شده اند که درخواست های یک یا چند شبکه مجازی را در هنگام کمبود وقت در اولویت قرار دهند. به عنوان مثال، مهم است که مدیران ارشد سازمان بتوانند به راحتی یک کنفرانس ویدئویی مهم را با یک مشتری برتر برگزار کنند.این کار از لحاظ امنیت  شبکه نیز مفید است.

  1. نظارت و حفاظت

مهم نیست که در حال حاضر چقدر شبکه خود را بهینه کرده اید، شبکه شما برای همیشه به طور کامل بهینه نخواهد ماند. لازم است که به عملکرد شبکه و معیارها توجه داشته باشید تا مطمئن شوید همه چیز مطابق آنچه باید انجام می شود، در جریان است. اگر یک دپارتمان IT درون سازمانی گسترده ای ندارید، ممکن است نیاز داشته باشید تا از ابزارهای تخصصی استفاده کنید.

به گفته Peter Di Stefano، مدیر بازاریابی محصول اصلیAppOptics ، “مهم است که آزمایشات به طور منظم انجام شوند و تمام ایرادها و نقاط ضعف شناسایی شده در اسرع وقت برطرف شوند تا از بدتر شدن آن ها جلوگیری شود. حتی اگر شما مجبور شوید هزینه ای را پرداخت کنید. مزایای این کار از نظر بهره وری کسب و کار بیش از آن چیزی است که تصورش را می کنید.”

در کل، ضرورت داشتن یک شبکه با کارایی و بازدهی بالا برای کسب و کار شما اغراق آمیز نیست. در برخی موارد، می تواند تفاوت بین موفقیت و عدم موفقیت باشد. شبکه ای که به خوبی بهینه سازی نشده روی کارایی و سودآوری کسب و کار شما تأثیر خواهد گذاشت. از نکات فوق برای اصلاح و بهینه سازی شبکه خود استفاده کنید و مطمئن شوید که کسب و کار شما در مسیر درستی برای دستیابی به موفقیت قرار دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *