چگونه از اطلاعات کارت های بانکی خود محافظت کنیم؟

داده های مالی حساس همچنان هدف اصلی مجرمان سایبری هستند. آن ها اغلب داده های مالی حساس مانند شماره کارت، CVV و سایر جزئیات بانکی را هدف قرار می دهند. عوامل تهدید پس از یک نقض داده یا از طریق حملات Magecart، اطلاعات کارت های بانکی یا اطلاعات پرداخت را به دست می آورند.

در حملات Magecart که به نام های web-skimming یا e-skimming نیز شناخته می شود، کلاهبرداران کد جاوا اسکریپت مخرب را به صفحات پردازش پرداخت وب‌ سایت تزریق می کنند تا جزئیات کارت بانکی مشتری را به سرقت ببرند. سپس کد مخرب، داده های پرداخت کاربران را هنگام خرید در وب سایت به خطر افتاده، جمع آوری می کند.

 

چگونه از داده های کارت بانکی خود محافظت کنیم

  1. گزارش فعالیت غیرمعمول

استفاده از چندین کارت بانکی ممکن است خطراتی را به همراه داشته باشد. اگر یکی از کارت های شما دزدیده شود یا اطلاعات آن فاش شود، مهاجمان می توانند از سایر اطلاعات کارت های بانکی جاسوسی کنند. در صورت مفقود شدن کارت و جلوگیری از سوء استفاده از داده ها، بلافاصله به بانک گزارش داده و آن را مسدود کنید. درصورتی که ارائه دهنده کارت شما دچار نقض اطلاعات شود، کارت و بانکداری آنلاین خود را تغییر دهید.

 

 

  1. رمزهای عبور منحصر به فرد ایجاد کنید

هنگام صحبت در مورد امنیت آنلاین احراز هویت قوی، اولویت اول است. مطمئن شوید که رمزهای عبور پیچیده و منحصربه فرد برای حساب‌های آنلاین خود دارید. فراموش نکنید که نام کاربری و رمز عبور خود را به طور مرتب به روز کنید تا خطر حملات جستجوی فراگیر (brute force) را کاهش دهید.

چگونه از اطلاعات کارت های بانکی خود محافظت کنیم؟

  1. فقط از سایت های قابل اعتماد خرید کنید

ازدیاد سایت های تجارت الکترونیک نیز منجر به ایجاد فروشگاه های آنلاین جعلی شده است. اپراتورهای این فروشگاه ها اطلاعات خصوصی کاربران را برای کلاهبرداری های مالی مختلف جمع آوری می کنند. همیشه از وب سایت هایی خرید کنید که آن ها را می شناسید. برای تأیید صحت و مطمئن بودن سایت، «Https» و نماد قفل را بررسی کنید. عوامل تهدید اغلب اطلاعات کارت بانکی کاربران را با هدایت آن ها به سایت های کلاهبرداری که برندهای قانونی را جعل می کنند، می دزدند. همچنین، جزئیات کارت بانکی خود را در سایت های تجارت الکترونیک ذخیره نکنید. برای امنیت بیشتر، هر بار که به صورت آنلاین خرید می کنید، جزئیات کارت مانند شماره CVV، شماره کارت و تاریخ انقضا را وارد کنید.

 

  1. دستگاه و شبکه خود را ایمن کنید

همیشه در یک شبکه امن خرید کنید. مجرمان سایبری اغلب دستگاه ها را با استفاده از Wi-Fi عمومی هدف قرار می دهند. از VPN استفاده کنید تا وبگردی و جستجو خود در اینترنت را خصوصی و ایمن نگه دارید. همچنین، دستگاه خود را به طور مرتب به روز کنید تا آسیب پذیری های اصلاح نشده را برطرف کنید. برای جلوگیری از نفوذ بدافزار، روی یک آنتی ویروس خوب سرمایه گذاری کنید.

 

سخن پایانی

اگر کارت یا داده های بانکی شما به دست افراد اشتباه بیفتد، ممکن است هزینه زیادی برای شما داشته باشند. رعایت نکاتی که بیان شد، مطمئناً به محافظت از اطلاعات کارت های بانکی و پول شما کمک می کند.

 

منبع:

cisomag.eccouncil.org

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.