چطور در دورکاری از داده ها حفاظت کنیم؟

فرقی نمی کند که شما قبلاً یک محیط کاری مجازی و دورکاری را اتخاذ کرده اید و یا به آن فکر می کنید، ایجاد یک استراتژی امنیت داده هنگام تأمین نیازهای یک نیروی کار دورکار بسیار مهم است.

طبق گزارشی از سوی سیسکو، نزدیک به %۶ از کارمندان اعتراف کردند که هنگام دورکاری فایل ها را از کامپیوتر کاری به کامپیوتر شخصی انتقال می دهند. این رفتار پرخطر داده های شرکت شما را به خطر می اندازد. هنگام کار با نیروی کار دورکار چگونه باید داده های شرکت را ایمن کنید؟

ما پنج نکته در اختیار شما قرار داده ایم که به شما در تهیه و اجرای یک طرح مطمئن و قوی امنیت داده برای کارمندان مجازی کمک می کند.

 

شماره ۱ – یک اتصال امن ایجاد کنید

فرقی نمی کند کارمندان شما دورکار باشند یا نه، ایمن نگه داشتن یک شبکه بسیار مهم است. در نظر داشته باشید که نیروی کار دورکار شما از یک شبکه خصوصی مجازی (VPN) استفاده کند. با استفاده از VPN، دیگر نگران دسترسی افراد غیرمجاز به داده های شرکت در کامپیوتر شخصی یا کاری با استفاده از اتصال عمومی بدون امنیت نخواهید بود. برای جلوگیری از نقض داده، باید تنظیم احراز هویت چند عاملی را نیز در نظر بگیرید. همچنین می توانید از یک لایه امنیتی برای کپی کردن یا ذخیره شدن فایل های شرکت در کامپیوتر کارمندان دورکار خود استفاده کنید.

 

شماره ۲ – سیاست دورکاری را تدوین کنید

خط مشی و سیاست های دورکاری شما باید به وضوح مشخص کند که نیروی کار مجازی چه کاری باید انجام دهد و انتظار شما از آن ها هنگام دورکاری چیست. خط مشی جدید دورکاری شما ممکن است شامل یک برنامه به روزرسانی امنیتی، برنامه های پیام رسان تأیید شده و دستورالعمل های مربوط به پشتیبان گیری های مورد نیاز باشد.

محافظت از داده ها و دورکاری

شماره ۳ – ابزارها و منابع ضروری IT را امن کنید

هنگام برنامه ریزی برای ارائه مزایا یا فرصت های دورکاری، شرکت شما باید ابزارها و مهارت های لازم برای نظارت و پشتیبانی از کارکنان دورکار را در اختیار داشته باشد. یک استراتژی امنیت داده خوب برای کارکنان دورکار، دادن کنترلر فعالیت ها و دستگاه های دورکار به تیم فناوری اطلاعات است. برخی از مواردی که باید بررسی شوند عبارتند از: حریم خصوصی مرورگر، غیر فعال شدن حساب، مدیریت رمز عبور و پیکربندی های فایروال.

 

شماره ۴ –  در زمان دورکاری از دستگاه های خود محافظت کنید

یک از ابعاد مهم یک استراتژی امنیتی محافظت از دستگاه های کارمندان دورکار شما در برابر ویروس ها، بدافزارها و دسترسی غیرمجاز است. نیروی کار دورکار خود را به یادگیری بهترین شیوه های امنیت کامپیوتر، مانند به روزرسانی منظم سیستم عامل ها و برنامه هایی که برای کار استفاده می کنند، تشویق کنید. همچنین مهم است که آن ها فقط نرم افزار امنیتی مطمئن را نصب کنند.

 

شماره ۵ – از برنامه های تحت وب استفاده کنید

استفاده از سرویس های ابری معتبر بخشی از مسئولیت های امنیتی را از دوش شما برمی دارد زیرا بیشتر این ارائه دهندگان اقدامات امنیتی را برای محافظت از خدمات و کاربران در برابر تهدیدات امنیتی احتمالی انجام می دهند. هنگام انتخاب ارائه دهنده، مطمئن شوید که نوع خدمات و محافظتی را که دریافت می کنید درک کرده اید. اگر برای تصمیم گیری در مورد بهترین خدمات ابری برای کسب و کار خود به کمک نیاز دارید، می توانید با متخصصان نومانت مشورت کنید.

 

داشتن یک استراتژی امنیت داده مناسب برای کارمندان دورکار به شما این آرامش را می دهد که داده های حساس شرکت همیشه در هر مکانی که به آن ها دسترسی داشته باشید محافظت می شوند. توجه داشته باشید داشتن زیرساخت شبکه امن و همیشه در دسترس لازمه موفقیت هر کسب و کار  است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هفده − 6 =