چرا به تهیه نسخه پشتیبان نیاز ندارید

در این پست از وبلاگ نومانت دلایل عدم نیاز به تهیه نسخه پشتیبان مورد بررسی قرار می گیرد. اگر تمام موارد زیر را دارا هستید، پشتیبان گیری فقط یک چیز احمقانه است و نیازی به آن ندارید. در غیر این صورت به تهیه نسخه پشتیبان نیاز خواهید داشت.

 

  1. حملات باج افزار

حمله باج افزار یکی از تهدیداتی است که کسب و کارها با آن رو به رو هستند. کسب و کارهای زیادی به دلیل از دست دادن داده های خود در حال تعطیل شدن هستند. پرداخت باج نمی تواند بازیابی اطلاعات شما را تضمین کند. اگر می توانید داده های کامل خود را سریع و دقیق بازیابی کنید، نیازی به پشتیبان گیری ندارید.

 

  1. حسابرسی، مالیات و بایگانی ها

همه افراد مرتکب اشتباه می شوند. ایمیل های حاوی ویروس هر روزه به طور تصادفی باز می شوند و فایل های مهم اغلب به اشتباه حذف می شوند. اگر بتوانید اطلاعات را بازیابی کنید دیگر به تهیه نسخه پشتیبان نیازی نخواهید داشت.

 

  1. سرقت، آتش سوزی و بلایای طبیعی

موارد خاصی مانند سرقت، آتش سوزی و بلایای طبیعی به سادگی قابل پیش بینی نیست. و در حالی که این ها وقایع اجتناب ناپذیر هستند، شما می توانید اقداماتی انجام دهید تا از خود در برابر آن ها محافظت کنید. درصورتی که بتوانید همه داده های خود را بازیابی کنید، نیازی به پشتیبان گیری ندارید.

 

  1. خراب شدن کامپیوتر

به نظر می رسد که خرابی کامپیوتر همیشه در نامناسب و سخت ترین شرایط اتفاق می افتد. اگر می توانید اطلاعات کامپیوتر را به سرعت و بدون هیچ مشکلی بازیابی کنید، نیازی به پشتیبان گیری ندارید.

چرا به تهیه نسخه پشتیبان نیاز ندارید

  1. توقف فعالیت های شرکت

چهل و سه درصد کسب و کارهای که با مشکل از دست دادن اطلاعات مواجه شده اند، فعالیتشان به طور کامل متوقف و تعطیل می شوند. اگر کسب و کاری نداشته باشید، نمی توانید حقوق کارمندان خود را پرداخت کنید، در نتیجه آن ها برای کار به شرکت دیگری می روند. همچنین مشتریان خود را نیز از دست خواهید داد. اگر می توانید به موقع شرایط را به حالت عادی بازگردانید، نیازی به تهیه نسخه پشتیبان ندارید.

 

  1. پشتیبان گیری از وب سایت

سرورهای وب تقریباً ۲۴ ساعت شبانه روز مورد حمله ی هکرها قرار می گیرند. برنامه وب یا فروشگاه الکترونیکی شما نیز از این قاعده مستثنی نیست. خرابی و توقف فعالیت های شرکت برابر است با از دست دادن پول. اگر می توانید هر وب سایت و برنامه خود را بازیابی کنید، دیگر نیازی به تهیه نسخه پشتیبان ندارید.

 

  1. انجام دوباره کار با نسخه پشتیبان

اولین قانون انجام کار این است که “اولین بار آن را درست انجام دهید”. اگر با مشکل نقض داده رو به رو شوید، ممکن است در نهایت مجبور شوید تمام کارهایی را که انجام داده اید دوباره انجام دهید. در چنین شرایطی، شرکت های معدودی می توانند به فعالیت خود ادامه دهند. درصورت بازیابی اطلاعات کامل بدون انجام دوباره کار، دیگر نیازی تهیه  نسخه پشتیبان ندارید.

 

  1. صرفه جویی در زمان و عدم نیاز به نسخه پشتیبان!

اگر اطلاعات خود را از دست بدهید، باید برای رفع و برطرف کردن آن مشکل تلاش کنید. ممکن است مجبور به بازنویسی یک ایمیل مهم یا بازسازی کل پایگاه داده مشتریان باشید. در حالی که شما یا کارمندانتان در حال بازیابی اطلاعات هستید، دیگر نمی توانید به وظایف خود عمل کنید. درصورتی که داده های کامل را بدون هیچ وقفه ای در کار بازیابی کنید، نیازی به پشتیبان گیری نخواهید داشت.

 

  1. سود و مزیت رقابتی 

داده های ذخیره شده شرکت می تواند یک مزیت رقابتی باشد زیرا بسیاری از کسب و کارها وجود دارند که در تهیه نسخه پشتیبان از اطلاعات مهم کوتاهی می کنند. هنگامی که فعالیت های آن ها متوقف می شود و درگیر راهی برای بازیابی اطلاعات هستند شما به کار خود ادامه می دهید و درآمد کسب می کنید. اگر از این مزیت برخوردار هستید، نیازی به تهیه نسخه پشتیبان ندارید.

 

  1. ارتباط با مشتری

اطلاعات ذخیره شده مدیریت ارتباط با مشتری را بهبود می بخشد، که این خود منجر به افزایش بازاریابی و فروش می شود. علاوه بر این، اطلاعات ذخیره شده مشتری باعث افزایش اعتماد و ارزش یک شرکت می شود. اگر می توانید تمام داده های مشتری خود را در صورت از دست دادن داده ها بازیابی کنید، دیگر نیازی به نسخه پشتیبان نخواهید داشت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *