چرا اینقدر امنیت شبکه اهمیت دارد؟

با افزایش اعتماد و اتکا به فناوری، امنیت اطلاعات و داده های آنلاین از اهمیت بیشتری برخوردار می شود. با رشد و توسعه اینترنت و بزرگتر شدن شبکه های کامپیوتری، یکپارچگی داده ها به یکی از مهمترین ابعاد مورد توجه سازمان ها تبدیل شده است. بیایید ببینیم که چرا امنیت شبکه در عصر دیجیتال امروز از اهمیت فراوانی برخوردار است.

 

چرا امنیت  داده ها مهم است؟

امنیت شبکه یکی از مهمترین مواردی است که باید در هنگام کار با اینترنت، LAN (شبکه محلی کامپیوتر) یا روش دیگر، باید در نظر بگیرید. در حالی که هیچ شبکه ای در برابر حملات ایمن نیست، یک سیستم امنیت شبکه پایدار، مطمئن و کارآمد برای محافظت از داده های مشتری ضروری است. یک سیستم امنیت شبکه مطمئن به کسب و کار کمک می کند تا خطر سرقت داده ها را کاهش دهد.

امنیت شبکه به محافظت از ایستگاه های کاری شما در برابر جاسوس افزارهای مخرب کمک می کند. همچنین این اطمینان را می دهد که داده های به اشتراک گذاشته شده ایمن هستند. زیرساخت های امنیت شبکه چندین سطح از حفاظت را برای جلوگیری از حملات MITM (حمله مرد میانی) با تجزیه اطلاعات به بخش های متعدد، رمزگذاری این بخش ها و انتقال آن ها از طریق مسیرهای مستقل را فراهم می کنند، بنابراین از مواردی مانند شنود جلوگیری می کند.

متصل شدن به اینترنت به این معنی است که ترافیک زیادی دریافت خواهید کرد. ترافیک زیاد می تواند باعث ایجاد مشکلاتی شود که این خود منجر به آسیب پذیری در سیستم می شود. امنیت شبکه با جلوگیری از خرابی، از طریق نظارت مستمر بر روی هرگونه معامله و تراکنش مالی مشکوکی که می تواند در سیستم اخلال ایجاد کند، قابلیت اطمینان شبکه شما را افزایش می دهد.

اهمیت امنیت شبکه

مقابله با خرابکارها و جلوگیری از سرقت دارایی های دیجیتال

هک شدن شبکه می تواند کسب و کار شما را تحت تأثیر قرار دهد و ممکن است خرابکاری هایی رخ دهد که به طور معمول شامل قرار دادن اطلاعات گمراه کننده در سیستم است. این یکی از تاکتیک هایی است که هکرها از آن استفاده می کنند. با قرار دادن اطلاعات اشتباه، صداقت شرکت شما ممکن است زیر سؤال برود.

آسیب به دارایی های دیجیتال شرکت همچون مالکیت فکری نیز یکی از اثرات سیستم های امنیت شبکه معیوب است. هک دسترسی غیرمجاز به اطلاعات شرکت یا شخص را فراهم می کند. اگر یک هکر وارد برنامه شود، نقشه ها، ایده ها یا بلوپرینت ها را به سرقت ببرد، ممکن است شرکت توانایی اجرای طرح ها و محصولات جدید را از دست بدهد. این اتفاق ممکن است کسب و کار را نابود کند یا آن راکد نگه دارد.

همچنین این شرکت ممکن است کاهش درآمد را تجربه کند. بیشتر حملاتی که به یک شبکه انجام می شود می تواند منجر به توقف فعالیت های شرکت شود. با توقف طولانی مدت، شرکت شما مجبور است هرگونه معامله را متوقف کند.

این اتفاق منجر به کاهش درآمد می شود. هرچه این توقف و خرابی طولانی تر باشد، درآمد بیشتری از دست می رود و شرکت شما غیر قابل اعتماد به نظر می رسد و به طور بالقوه اعتبار خود را از دست می دهد.

 

چگونه آموزش در زمینه امنیت سایبری کمک می کند تا شبکه ها ایمن بمانند؟

اگر می خواهید به محافظت از شبکه ها در برابر هکرها کمک کنید، برای این کار نیاز به آموزش صحیح خواهید داشت. آموزش کامل در زمینه امنیت سایبری و شبکه می تواند شما را با بسیاری از روش های متداولی که هکرها برای دسترسی به شبکه ها از آن استفاده می کنند آشنا کند و به شما آموزش عملی که نیاز دارید تا فراتر از روش های امنیتی ساده فکر کنید را می دهد و حتی از ورود یک مجرم سایبری با تجربه و کاملاً سازمان یافته جلوگیری می کند. در اینجا برخی از مهارت ها و آموزش هایی که باید در هر برنامه امنیت سایبری به دنبال آن باشید آورده شده است:

  • مدیریت، عیب یابی و مدیریت سخت افزار، نرم افزار یا خدمات.
  • مشکلات را ارزیابی کرده و شبکه ها را کنترل کنید تا مطمئن شوید برای کاربران دردسترس باشند؛ نیازهای مشتری را شناسایی کرده و از این اطلاعات برای تفسیر، طراحی و ارزیابی نیازهای شبکه استفاده کنید.
  • برنامه ریزی، پیاده سازی و هماهنگ سازی اقدامات امنیت شبکه، نصب نرم افزار امنیتی و نظارت بر شبکه ها برای نقض امنیت.
  • این آموزش شما را در مورد چگونگی استفاده از اقدامات امنیت سایبری برای مدیریت رفتار پرسنل و محافظت از داده ها بر حول حفاظت از اطلاعات آماده می کند.
  • بیاموزید که چگونه تحلیل آسیب پذیری و تست نفوذپذیری سازمان ها را انجام دهید. علاوه بر این، شما با ایجاد رویه ها و سیاست های امنیتی، دانش کافی در مورد نحوه نظارت و محافظت از شبکه ها را به دست خواهید آورد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *