نقش زیرساخت شبکه در کسب و کار

در کسب و کار امروز، داشتن یک شبکه زیرساخت قوی و قابل اعتماد بسیار مهم است. یک شبکه قوی نه تنها از امنیت شرکت شما محافظت می کند بلکه به سریع تر و کارآمد تر کردن وظایف عملیاتی نیز کمک می کند. در ادامه، ما به نقش زیرساخت های شبکه در کسب و کارها خواهیم پرداخت.

آیا کسب و کار شما سیستم IT خوبی دارد؟ اگر اینطور نیست، اکنون زمان سرمایه گذاری است.

زیرساخت شبکه چگونه می تواند روی کسب و کار تأثیر بگذارد؟

آیا تمام راه هایی که زیرساخت شبکه می تواند بر کسب و کار شما تأثیر بگذارد را می دانید؟ شاید تعجب کنید از اینکه زیرساخت شبکه می تواند بر روی:

  • نام تجاری (برند)
  • فرصت ها
  • درآمد

شما تاثیر بگذارد.

اگر شبکه شما غیرقابل اعتماد باشد، می تواند بر روی تصویر ذهنی برند شما تأثیر بگذارد. اگر مشتریان شما مشکلاتی  با خدمات شبکه را تجربه کنند، آن ها را از دست خواهید داد. یک شبکه غیرقابل اعتماد همچنین فرصت های موجود در کسب و کار را محدود می کند. اگر کیفیت زیرساخت شبکه شما نسبت به رقبایتان ضعیف تر باشد، نمی توانید با آن ها رقابت کنید.

به همین ترتیب، یک شبکه ضعیف می تواند روی درآمد شما تأثیر بگذارد. اگر برند شما محبوبیت خود را از دست بدهد و مشتریان راضی نباشند، سود شما ضربه جدی ای خواهد خورد. این ها فقط برخی از  مواردی است که زیرساخت شبکه می تواند بر کسب و کار تأثیر بگذارند.

نقش اساسی زیرساخت شبکه در کسب و کار

چرا یک شبکه انعطاف پذیر یک سرمایه گذاری مهم است

شما طیف گسترده ای از گزینه های مختلف شبکه را پیدا خواهید کرد. هر یک از آن ها میزانی از انعطاف پذیری را ارائه می دهند. با این حال، مهم است که قبل از تصمیم گیری در مورد اینکه روی کدام یک از خدمات شبکه سرمایه گذاری کنید، در مورد اثرگذاری انعطاف پذیری در کسب و کار خود تأمل کنید. مطمئن شوید که در انعطاف پذیرترین شبکه در بازار، سرمایه گذاری می کنید.

به عنوان مثال، ارائه دهنده ای که %۹۹.۸ انعطاف پذیری در شبکه خود ارائه می دهد ممکن است گزینه ای عالی به نظر برسد. با این حال، وقتی در نظر بگیرید که از دست دادن %۰.۲ در کار ۲۴ ساعته یعنی از دست دادن  ۱۷.۵ ساعت، متوجه می شوید که چقدر می تواند در آینده زیان آور و آسیب زننده باشد. در سال ۲۰۱۰، یک نظرسنجی توسط CDW انجام شد، که نشان داد  قطعی شبکه تقریباً به اندازه  از دست دادن ۱.۷ میلیارد دلار سود در ایالات متحده هزینه دارد. این امر نیاز به یک شبکه کاملاً انعطاف پذیر را نشان می دهد.

همانطور که مشاهده می کنید، زیرساخت شبکه نقش بسیار مهمی در کسب و کار دارد. زیرساخت شبکه می تواند بر روی همه چیز از تصویر ذهنی برند شما گرفته تا سودآوری شما تأثیر بگذارد. بنابراین اختصاص زمان کافی برای یافتن یک راه حل شبکه مطمئن و انعطاف پذیر، برای موفقیت کسب و کار شما بسیار مهم است. شاید در ظاهر یک هزینه غیر ضروری باشد، اما اگر در بهترین روش های  شبکه ای سرمایه گذاری کنید، در دراز مدت درآمد بیشتری کسب خواهید کرد. همچنین مدیریت مشکلات شبکه ارائه خدمات را فعال نگه می دارد و کیفیت را افزایش می دهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *