مزایای استفاده از منبع تغذیه | UPS

به احتمال زیاد شما هم با مشکل قطعی برق در شلوغ ترین ساعت روز مواجه شده اید، درست زمانی که کار روی یک پروژه مهم را تقریباً به اتمام رسانده اید. اگر از لپ تاپ استفاده می کنید، احتمالاً کار شما خوب پیش خواهد رفت. اما اگر با کامپیوتر کار می کنید، حتی یک قطعی کوتاه نیز می تواند باعث ری استارت شدن سیستم و از بین رفتن داده ها شود. اگر قطعی برق بر زیرساخت کلی فناوری اطلاعات شرکت، سرورها، شبکه ها و آفلاین شدن پرینترها تأثیر بگذارد، این خسارت می تواند تشدید شود. اینجاست که وجود یک UPS می تواند کارگشا باشد.

 

اهمیت یک سیستم منبع تغذیه بدون وقفه (UPS) چیست؟

این همان چیزی است که یک پشتیبان قابل اعتماد باتری – که به عنوان سیستم منبع تغذیه بدون وقفه یا UPS شناخته می شود – را بسیار مهم می کند. این نسخه های پشتیبان به عنوان محافظ برای دستگاه ها و داده های شما عمل می کنند، حتی در صورت خاموش شدن منبع اصلی برق، برق را تأمین می کنند. در بسیاری از موارد، آن ها همچنین ولتاژ را تنظیم می کنند تا در صورت روشن شدن دستگاه ها، کامپیوترها و سایر سخت افزارها در اثر وصل ناگهانی برق آسیب نبینند.

 

مدت زمانی که یک پشتیبان باتری می تواند سخت افزار متصل به آن را حفظ و برق آن را تأمین کند، متفاوت است. اما حداقل باید به شما این امکان را بدهد تا بتوانید کار خود را ذخیره کنید و دستگاه ها را به درستی خاموش کنید تا منتظر بمانید دوباره برق وصل شود.

یک منبع تغذیه بدون وقفه می تواند روز شما را نجات دهد / UPS
منبع تغذیه بدون وقفه یا UPS

اگر برای محافظت از سیستم های خود در برابر قطعی برق از یک UPS استفاده نمی کنید، احتمالاً داده ها، دستگاه ها و موارد دیگر را از دست خواهید داد. با وجود احتمال زیاد قطعی برق، وقت آن است که با یک ارائه دهنده معتبر خدمات فناوری اطلاعات همکاری کنید تا واحدهای UPS را در محل خود مستقر کنید تا بتوانید از کسب و کار خود محافظت کنید.

 

اگر در حال حاضر یک پشتیبان باتری داشته باشید چه؟

اول از همه باید بگوییم که کارتان عالی است. سؤال بعدی این است که سیستم منبع تغذیه بدون وقفه شما در چه شرایطی است؟ پشتیبان باتری به ندرت مورد استفاده قرار می گیرد، بنابراین می توان به راحتی از نگهداری و تعمیرات آن ها غافل شد – یا حتی ردیابی مدت زمانی که می توانند دستگاه ها را روشن نگه دارند را فراموش کرد. به طور معمول، چرخه عمر یک پشتیبان باتری سه تا چهار سال است. اگر مال شما خیلی قدیمی است، ممکن است قدرت کافی برای تأمین برق دستگاه های شما در صورت قطع برق را نداشته باشد.

 

سطح UPS نیز می تواند از طرق دیگر تأثیر منفی بگذارد: با قطعی و تخلیه و شارژ مکرر، که بر تنظیم ولتاژ تأثیر می گذارد، یا با خرابی آهسته باتری، که باعث تخلیه ظرفیت آن می شود. باتری قدیمی یا خراب می تواند شما را بلاتکلیف بگذارد  و معمولاً تا لحظه ای که کسب و کار شما به آن منبع قابل اطمینان برق اضطراری نیاز ندارد، متوجه این موضوع نخواهید شد.

 

وقت آن است که یک استراتژی هوشمند برای UPS تهیه کنید که از داده ها و دستگاه های شما محافظت می کند.

یک ارائه دهنده خدمات فناوری اطلاعات معتبر می تواند به شما در ارزیابی تجهیزات موجود کمک کند، مواردی را که متناسب با بودجه شما است و همچنین نظارت و نگهداری سیستم ها در سال های آینده را ارائه کند.

 

منبع:

cmitsolutions.com

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *