مدیریت امنیت شبکه چیست؟

مدیریت امنیت شبکه به مدیران این امکان را می دهد تا شبکه ای متشکل از فایروال های فیزیکی و مجازی را از یک مکان مرکزی مدیریت کند. مدیران به راه حل های مدیریت امنیت شبکه نیاز دارند تا دید بسیار وسیعی از رفتار شبکه داشته باشند، خودکارسازی پیکربندی دستگاه را اجرا کنند، خط مشی های جهانی را اجرا کنند، ترافیکی که توسط فایروال کنترل می شود را مشاهده کنند، گزارش تهیه کنند و یک رابط مدیریت واحد برای سیستم های فیزیکی و مجازی ارائه دهند.

 

مدیریت امنیت شبکه چگونه به شما کمک می کند؟

در معماری شبکه پیچیده امروزی و تغییر مداوم محیط تهدید، حفظ یک وضعیت امنیتی کارآمد و مؤثر، برای کارکنان فناوری اطلاعات امری چالش برانگیز است. وظایف مدیر امنیت شامل پشتیبانی از یک ماتریس در حال گسترش از کاربران، دستگاه ها، لوکیشن ها و اپلیکیشن ها؛ پایبندی به انطباق؛ فراهم کردن خدمات جدید؛ بهینه سازی عملکرد؛ اطمینان از کنترل های دسترسی و مکانیزم های امنیتی و عیب یابی بر حسب نیاز است. هرگونه پیکربندی نادرست می تواند شبکه را در برابر تهدیدات پیچیده و عدم رعایت مقررات، آسیب پذیر کند.

مدیران شبکه، برای مقابله با این چالش ها، باید به طور مداوم خط مشی های امنیتی را در سراسر شبکه خود به کار گیرند. با این حال، زیرساخت شبکه ممکن است هزاران خط مشی فایروال داشته باشد که در طول سال ها جمع آوری شده است. اغلب این قوانین به هم ریخته، تکراری، قدیمی یا با قوانین جدید در تعارض هستند و به طور ناخواسته بر عملکرد و امنیت شبکه تأثیر می گذارد.

مدیریت امنیت شبکه چیست؟

مدیریت امنیت شبکه از طریق ساده سازی مدیریت با خط مشی های امنیتی و ابزارهای گردش کار از طریق رابط مدیریت متمرکز، به کاهش کارهای دستی و خطاهای انسانی کمک می کند.

مدیریت امنیت شبکه می تواند با به کار بستن اطلاعات در مورد تهدیدها، آسیب پذیری های شبکه و اهمیت آن ها، ارزیابی گزینه های احتمالی برای جلوگیری از حمله و ارائه اطلاعات برای پشتیبانی تصمیم، خطر را در سراسر شبکه کاهش داده و از داده ها محافظت کند.

مدیریت خط مشی با یکپارچه سازی وظایف خط مشی متداول در یک رابط کاربری واحد، خودکارسازی روند تغییر خط مشی ها، از جمله ممیزی های انطباق و مدیریت چندین فروشنده فایروال، بهبود می یابد. این مدیریت ساده و خودکار خط مشی امنیتی به تیم های فناوری اطلاعات این امکان را می دهد تا در وقت خود صرفه جویی کنند، از خطاهای دستی جلوگیری کنند و خطر را کاهش دهند.

 

مدیریت امنیت شبکه چگونه کار می کند؟

مدیریت امنیت شبکه دید کاملی را در شبکه فراهم می کند و داده ها را برای دارایی ها (گروه بندی و طبقه بندی دارایی ها)، فایروال ها، برنامه ها، پورت ها، پروتکل ها، VPN ها، NAT و خط مشی های امنیتی و دستگاه های فروشنده تولید می کند. این داده ها به اطلاعاتی تبدیل می شوند که تعاملات امنیتی را در قالب ایجاد خط مشی به اطلاعات قابل کنترل و قابل اجرا رمزگشایی می کند. خط مشی های به روز شده به نقاط اجرایی (فایروال) توزیع شده و از حفاظت شبکه اطمینان حاصل می کند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *