محل کار ترکیبی و امنیت سایبری

پیشرفت تکنولوژی توانایی کار در هر زمان و هر مکان را فراهم کرده است. در یک سال اخیر مفاهیم محیط کار انعطاف پذیر فراگیر شد و به طور فزاینده ای در طراحی دفتر کار به کار گرفته شد. بیماری همه گیر COVID-19 مردم را وادار کرد که تجمعات گسترده مردم از جمله مراکز تجاری را به عنوان منبع خطرات سلامتی در نظر بگیرند. شرکت های سراسر دنیا سازماندهی “دفاتر خانگی” را آغاز کردند. در حال حاضر، ما در یک دوره انتقال هستیم. برخی از کارمندان به تدریج در حال برگشتن به دفتر کار هستند، اما نه به طور کامل. برخی هنوز هم از راه دور در خانه کار می کنند.

 

نقش جدید محیط کار

محل کار ترکیبی رویکرد متفاوتی نسبت به فضاهای کاری دارد. این سطح از انعطاف پذیری، فضای بیشتری برای الهام گرفتن و کنترل کمتر فراهم می کند.

در دنیای پسا همه گیری، برای جلسات استراتژیک، طوفان فکری، جلسات تجاری و غیر رسمی به یک دفتر نیاز است.

اما آنچه که جهان دریافته این است که بسیاری از جلسات و گفتگوها نیازی نیست به صورت حضوری برگزار شوند. در حقیقت، هنگام کار در یک شرکت گسترده و بزرگ، وب، ارتباط با کارمندان و مشتریان جهانی را آسان می کند. امروزه حتی می توانید جلسات آنلاین چند زبانه را با استفاده از پلتفرم های ترجمه همزمان از راه دور برگزار کنید.

این یکی از دلایلی است که شرکت های بزرگ فضای سنتی و گران قیمت را رها می کنند. در بسیاری از مکان ها، دفاتر با فضاهای همکاری یا فضاهای انعطاف پذیر و بدون فضای کاری ثابت جایگزین می شوند.

 

کنار گذاشتن فرمت قدیمی محیط کار چه مزیت دیگری دارد؟

هنگام اجاره یک فضای چند منظوره، کارآفرینان می توانند خدمات خاصی را برون سپاری کنند و توجه بیشتری را به اهداف کسب و کار خود معطوف کنند. با اجاره چنین فضایی دیگر نیازی به تهیه مبلمان، سرویس، نظافت، پذیرش، امنیت شرکت، پشتیبانی فنی نیست.

این احتمال وجود دارد که شرکت های پیشرو به زودی به فرم های دیگر اجاره شرکت ها علاقه مند شوند. به عنوان مثال، برخی از شرکت ها به دنبال این هستند که محیط های کاری گران قیمت خود در مرکز شهر را رها کنند تا بتوانند چندین دفتر کوچک را در مناطق دیگر اجاره کنند. به این ترتیب، کارمندان می توانند نزدیکترین دفتر به مکان زندگی خود را انتخاب کنند، تا ساعات رفت و آمد برای کار در یک فضای راحت تر و کوچکتر را کاهش دهند.

تهدیدات امنیت سایبری در محل کار ترکیبی

خطرات امنیت سایبری در محل کار ترکیبی

وقتی بخش قابل توجهی از زندگی مردم در اینترنت می گذرد، تقاضا برای امنیت اطلاعات افزایش می یابد. و چون مردم کار خود را به خانه های خود برده اند، تهدیدات امنیت سایبری بیش از هر زمان دیگری جدی است.

در حال حاضر دو خطر بزرگ وجود دارد. شما کارمندانی دارید که از طریق کامپیوترهای خانگی به زیرساخت شرکت متصل می شوند، که به دلیل WiFi ناامن و دسترسی بیشتر در معرض خطر بیشتری برای آلوده شدن قرار دارند. ثانیاً، در حالی که کارمندان در حال جابجایی به خارج از مکان امن دفتر هستند، حجم ترافیکی که باید رمزگذاری شود افزایش می یابد. با وجود پیام های فراوانی که از طریق ایمیل و پیام رسان های فوری و شبکه های اجتماعی ارسال می شود، آسان است که در طعمه کلاهبرداران قرار بگیرید، مانند، دنبال کردن یک لینک مخرب یا پاسخ به یک ایمیل فیشینگ. در همین راستا، کسب و کارهای کوچک ممکن است برای مدیریت بهتر پیام ها و ایمن نگه داشتن آن ها، از یک صندوق ورودی مشترک استفاده کنند.

برای محافظت در برابر فیشینگ و سایر حملات سایبری، شرکت ها باید به سرمایه گذاری در زیرساخت های کلید عمومی از طریق ارائه دهنده معتبری که انواع مختلفی از راه حل های امنیت سایبری شامل احراز هویت چند عاملی، امنیت ایمیل و امضای دیجیتال را برای محل کار ترکیبی و از راه دور، ارائه می دهد، بپردازند.

 

برای امنیت سایبری ایستگاه کاری خود را ایجاد کنید

در طول سال گذشته در حالی که رهبران شرکت ها با طیف گسترده ای از تهدیدات امنیت سایبری و داخلی روبرو بودند، هزاران نفر در حال بازسازی و مهیا کردن شرایط برای کار در خانه بودند. آن ها از میز و صندلی های ناراحت کننده، سر و صدا، ساعات کاری طولانی تر از حد ناراضی بودند. در سال گذشته، تقاضا برای صندلی های کامپیوتر و سایر لوازم اداری به شدت افزایش یافت.

اگر روند دورکاری و کار در خانه ادامه یابد، به زودی کارفرماها می توانند تسهیلات مورد نیاز کارمندان برای مکانی که در آن مستقر هستند فراهم کنند. ممکن است عاقلانه باشد که مدیران بودجه ای را برای هزینه مبلمان و دفاتر اختصاص دهند.

 

انگیزه بیشتر برای تیم

به لطف دورکاری، بهره وری افزایش یافته است و دیگر کارمندان وقت خود را در مسیر خانه تا شرکت و رفتن برای ناهار تلف نمی کنند. اما معایبی نیز وجود دارد. عدم ارتباط حضوری و عاطفی با تیم می تواند باعث استرس، اضطراب، سندرم ایمپاستر و حتی افسردگی شود. یک مدل ترکیبی با حضور نسبی کارمندان در دفتر به آن ها کمک می کند تا ماه ها از انزوا رهایی یابند. این قالب از هر دو جهت بهترین است و برای بسیاری از تیم های HR در سراسر جهان ایده آل است.

یک کارفرما برای کمک به انتقال کارمندان به محل کار ترکیبی چه کار دیگری می تواند انجام دهد؟ رهبران چگونه می توانند همکاری در محل کار و خانه را توسعه و بهبود بخشند؟ جلسات غیررسمی بیشتری را ترتیب دهید، مهمانی های کوچک شرکتی یا تیم سازی بدون توجه به محل کار روزانه کارمندان، باید ادامه یابد.

 

سخن پایانی

علی رغم مزایای بسیاری که محیط کار ترکیبی دارد، معایبی نیز دارد و امنیت سایبری ممکن است جدی ترین آن ها باشد. هنگام تدوین برنامه های “بازگشت دوباره به کار”، با تیم های IT خود گفتگو کنید و امنیت داده های شرکت را در اولویت قرار دهید.

 

منبع:

www.globalsign.com

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *