ایمن سازی و محافظت از نسخه های پشتیبان

پشتیبان گیری از اطلاعات برای حفاظت از داده های شما بسیار مهم است. اطمینان از اینکه نسخه های پشتیبان تان ایمن و در دسترس هستند، حتی از اهمیت بیشتری برخوردار است.

 

برای بسیاری از افراد، تهیه نسخه پشتیبان از اطلاعات برای محافظت از داده ها کافی است. آنچه آن ها نمی دانند این است که یک نسخه پشتیبان مصون از خطا نیست. در واقع، طیف وسیعی از مسائل وجود دارد که می تواند بر پایداری و امنیت یک نسخه پشتیبان تأثیر بگذارد. و اگر سازمان شما درگیر یک نقض داده است، آنچه بیش از هر چیز دیگری باید روی آن متمرکز باشید امنیت است. نسخه پشتیبان شما کمک کننده شما برای از سرگیری بهره وری است، بنابراین باید تا حد ممکن ایمن باشد.

 

برای شروع، ما پنج روش مناسب برای ایمن سازی نسخه پشتیبان را معرفی خواهیم کرد:

 

رمز عبور از نسخه های پشتیبان شما محافظت می کند

حداقل باید مطمئن شوید که با رمز عبور از نسخه پشتیبان تهیه شده محافظت می شود. بله، ممکن است رمزعبور شکسته شود، اما همچنان به عنوان یک عامل بازدارنده عمل می کند و سطحی از امنیت را تضمین می کند. هرچه رمز عبور قوی تر باشد، محافظت بیشتری برای نسخه پشتیبان خود ایجاد می کنید، بنابراین مطمئن شوید که رمز عبور منحصر به فرد است و حاوی ترکیبی از حروف بزرگ، حروف کوچک و اعداد است.

محافظت از نسخه های پشتیبان

حقوق دسترسی به نسخه های پشتیبان را محدود کنید

هرچه تعداد افرادی که به نسخه های پشتیبان شما دسترسی دارند بیشتر باشد، احتمال به خطر افتادن یا آسیب دیدن آن ها بیشتر می شود. بنابراین، تنها باید حقوق دسترسی به نرم افزار تهیه نسخه پشتیبان را به آن دسته از کارکنانی که واقعاً به آن نیاز دارند اختصاص دهید.

 

ادغام رمزگذاری

در صورت بروز یک نقض داده، احتمال اینکه کل نسخه پشتیبان دزدیده شود، وجود دارد، بنابراین محافظت از آن بسیار حیاتی است. از این گذشته، نسخه پشتیبان تهیه شده شما احتمالاً حاوی داده های مربوط به مشتریان / کارکنان شما است که می تواند بسیار حساس باشد. با این حال، با رمزگذاری داده های موجود در نسخه پشتیبان، آن ها را برای افراد خارج از شرکت غیر قابل استفاده می کنید. رمزگذاری در کنار محافظت از داده ها با رمز عبور، یک لایه دفاعی ساده و بسیار کارآمد است.

 

نسخه های پشتیبان فیزیکی را در یک گاوصندوق ذخیره کنید

اگرچه ما در عصری زندگی می کنیم که بکاپ گیری مبتنی بر ابر توجه همه را به خود جلب می کند، اما همچنان مهم است که نسخه های پشتیبان به شکل فیزیکی نیز تهیه شوند. می توان آن ها را بر روی DVD یا CD ذخیره کرد. به طور طبیعی، به دلیل داده های موجود در آن ها، این روش های ذخیره سازی خطر امنیتی بالایی دارند و نمی توانند تنها در یک قفسه ذخیره شوند. بهترین راه حل تهیه یک گاوصندوق است، اما اطمینان حاصل کنید که ضد آتش است زیرا گرمای زیاد می تواند به راحتی آن ها را از شکل طبیعی خارج کرده و بهشان آسیب برساند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *