محافظت از شرکت در برابر حملات فیشینگ

فیشینگ یک روش کلاهبرداری مدرن است که از طریق اینترنت انجام می شود. کلاهبردار خود را به عنوان شخصی قابل اعتماد از سوی یک سازمان معتبر معرفی می کند تا افراد را ترغیب کند اطلاعات شخصی و حساس خود مانند نام کاربری و رمزهای عبور بانکداری اینترنتی، جزئیات کارت و غیره را فاش کنند. این نوع کلاهبرداری نه تنها در افراد بلکه در سازمان ها نیز متداول است. مجرمان اینترنتی ایمیل هایی را برای دریافت اطلاعات مهم از یک سازمان ارسال می کنند و از این اطلاعات برای دسترسی به داده های حساس شرکت استفاده می کنند. فیشینگ، یکی از اصلی ترین موضوعات و مسائل مورد توجه کسب و کارهای امروز است.

 

علت اصلی آسیب پذیری سازمان ها در برابر فیشینگ، نبود ابزار و سیستم مناسب برای جلوگیری از حملات فیشینگ است. سازمان ها نیز در زمینه آموزش اهمیت امنیت اطلاعات، موفق عمل نمی کنند.

 

چگونه می توانید از حملات فیشینگ جلوگیری کنید؟

پیشگیری بهتر از درمان است و مطمئناً هیچ سازمانی نمی خواهد طعمه مجرمان سایبری شود. از این رو، ما روش های زیر را برای محافظت از خود و شرکت تان در برابر حمله فیشینگ ارائه می دهیم.

 

استفاده از نرم افزار ضد فیشینگ 

نرم افزار ضد فیشینگ از سیستم شما در برابر ایمیل های فیشینگ، بدافزارها، سایت ها و لینک های مشکوک، و غیره محافظت می کند. چنین نرم افزاری مخصوصاً برای شناسایی ایمیل ها و پیوست های مشکوک و جلوگیری از آن ها ساخته شده است. با تیم ما در نومانت تماس بگیرید و درباره نحوه کار چنین نرم افزاری بیشتر بدانید.

 

استفاده از ابزار Anti-Phishing Toolbar

این ابزار لایه دیگری از محافظت بین حمله فیشینگ و سیستم شما است. یک Anti-Phishing Toolbar سایت هایی را که در مرورگر خود بازدید می کنید اسکن می کند و شما را از وجود هرگونه سایت مشکوک به فیشینگ مطلع می کند.

 

مرورگر را به روز نگه دارید

فیشرها به طور مداوم به دنبال خلأهای امنیتی در مرورگرهای شما و آماده بهره برداری از آن ها برای منافع خود هستند. با این حال، مرورگرها نیز برای جلوگیری از چنین مجرمان اینترنتی، به روز رسانی می کنند. از این رو، مهم است که مرورگر خود را به روز نگه دارید تا از حملات فیشینگ در سیستم خود جلوگیری کنید.

 

از فایروال ها (Firewall) استفاده کنید

ترکیبی از یک فایروال شخصی (نرم افزار) و یک فایروال شبکه (سخت افزار) در جلوگیری از ورود مهاجمان به سیستم شما از طریق اینترنت معجزه می کند. با این حال، نصب آن ممکن است پر هزینه و گران باشد. پس از نصب ارزش و اهمیت آن را متوجه خواهید شد.

 

نرم افزار ضد ویروس 

نصب نرم افزار آنتی ویروس نه تنها از شما در برابر فیشینگ محافظت می کند، بلکه هر فایلی را که وارد کامپیوتر شما می شود، چه از طریق اینترنت چه شبکه محلی و USB را بررسی می کند. این نرم افزار از دسترسی فایل های مخرب به سیستم شما جلوگیری می کند. استفاده از نرم افزار ضد جاسوسی و تنظیمات فایروال برای جلوگیری از حملات فیشینگ مهم و ضروری است.

 

آموزش کارمندان

خوب است که یک سازمان از ابزارهای توصیه شده برای محافظت از شبکه خود در برابر مجرمان سایبری و هکرها استفاده کند. با این حال، هیچ ابزاری کامل نیست و هکرها به دقت به دنبال این شکاف ها هستند. مواردی وجود دارد که ممکن است یک ایمیل فیشینگ وارد یک سیستم بدون نقص و قابل اطمینان شود. در آن صورت، سازمان باید آماده باشد. به علاوه، برای سازمان های کوچکتر، آموزش کارکنان برای حملات احتمالی فیشینگ و تکنیک های هک، مقرون به صرفه تر است. در ادامه برخی از دستورالعمل های کلی آورده شده است.

محافظت از شرکت در برابر حملات فیشینگ

اطلاعات و مدارک شخصی را به اشتراک نگذارید

این اولین قانون طلایی است که از فیشینگ جلوگیری می کند. سازمان باید به طور واضح در مورد خطرات، اهمیت و عواقب اشتراک اطلاعات حساس شرکت برای کارمندان خود توضیح دهد. آن ها هرگز نباید ایمیلی که دارای اطلاعات ارزشمند است ارسال کنند و یا فرم آنلاینی را که حاوی اطلاعات مهم است پر کنند.

 

یک کلیک ممکن است به همه آسیب برساند

 یک سازمان باید به کارمندان خود توضیح دهد که با کلیک کردن روی لینک در یک ایمیل تصادفی یا لینک هایی که در سایت های غیر قابل اعتماد و پیام های فوری ظاهر می شوند، ممکن است آن ها را به یک سایت فیشینگ هدایت کند یا منجر به دانلود یک بدافزار شود. بنابراین، مهم است که بدانید آیا لینک شما را به سایتی که انتظار آن را دارید می برد یا خیر. قبل از کلیک کردن چند ثانیه فکر کنید.

 

URL را بررسی کنید

 اگر URL یک سایت با “https” شروع شود، قابل اعتماد است و اطلاعات مالی خاصی را می توان به اشتراک گذاشت. چنین سایت امنی همچنین شامل یک نماد قفل بسته کوچک را در نزدیکی نوار آدرس است. با این حال، اگر URL در https نباشد، ممکن است یک سایت فیشینگ باشد و بهتر است هیچ اطلاعات شخصی را در این سایت به اشتراک نگذارید.

 

چگونه می توان بررسی کرد که آیا شما از کلاهبرداری شده یا خیر – همیشه تفاوت اساسی و معناداری بین کلاهبرداری های واقعی و تقلبی وجود دارد. اگر کسی این تفاوت های کوچک را درک کند، تشخیص حملات فیشینگ بسیار آسان می شود.

 

درخواست اطلاعات شخصی – نه بانک ها و نه سازمان های معتبر هرگز اطلاعات شخصی یا مدارک را از شما نمی خواهند. از این رو، اگر هر ایمیلی این موارد را از شما بخواهد، مطمئناً یک ایمیل فیشینگ است.

 

مهلت های فوری – کلاهبردارها همیشه می خواهند فوریت ایجاد کنند تا شما وقت کافی برای فکر کردن نداشته باشید. بنابراین اگر ایمیل می گوید شما در آستانه گذراندن مهلت مقرر هستید یا آن را پشت سر گذاشته اید، مراقب باشید.

 

آن قدر خوب است که باور کردنش سخت است – هکرها با حرص و طمع شما را به دام می اندازند. ایمیلی که حاوی پیشنهاد و مطالبی است که بسیار خوب به نظر می رسد طوری که باور کردنش سخت است، مشکوک است.

 

خطاهای دستوری – مجرمان توجه زیادی به محتوا پیام نمی کنند. از این رو، اگر اشتباهات املایی یا دستوری وجود داشته باشد، ممکن است یک سایت یا ایمیل فیشینگ باشد.

 

بهترین راه برای جلوگیری از حملات فیشینگ، برون سپاری خدمات ضد فیشینگ به یک متخصص است. نومانت می تواند بهترین راه حل های ممکن را به شما ارائه دهد، می توانید بدون نگرانی در مورد هکرها، مجرمان سایبری یا فیشر، روی کسب و کار خود متمرکز شوید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *