محافظت از شبکه در برابر هکرها

امروزه به نظر می رسد که هکرها همه جا هستند. از این روی مهم است که شما ابزار مناسبی برای ایمن نگه داشتن داده ها و شبکه خود در اختیار داشته باشید. محافظت از شبکه در برابر هکرها  یکی از مهمترین اقدامات در خدمات IT محسوب می شود.

 

برخی از اعضای گروه انانیموس (Anonymous) سیستم عاملی را منتشر کردند که هدف آن تنها رمزگشایی آسان رمزهای عبور و هک کردن شبکه های سازمان ها در سراسر جهان است. برخی از اعضای انانیموس از این گروه بیرون آمده اند و از این نرم افزار استفاده نمی کنند، اما با وجدان تر بودن برخی از هکرها به این معنی نیست که سایر افراد گروه تهدیدی جدی نیستند.

مجموعه ابزارهای هکرها به نرم افزار محدود نمی شوند. اکنون، کمپانی هایی مانند پونی اکسپرس (Pwnie Express) در حال ساخت سخت افزاری مانند Pwn Plug هستند که هک کردن شبکه ها را بسیار آسان می کند. Pwn Plug طراحی شده تا نامحسوس و نامرئی به نظر برسد، عیناً به یک شبکه متصل می شود و در را برای هر کسی که آن را در آنجا قرار دهد، باز می کند تا از دور به شبکه دسترسی پیدا کند.

 

برای محافظت از شبکه در برابر هکرها از خودتان محافظت کنید

خوشبختانه، جلوگیری از هک شدن شبکه توسط یک Pwn Plug بسیار ساده است: مراقب کسانی که وارد دفتر می شوند باشید. اطمینان حاصل کنید که این پروتکل استاندارد برای همه افراد بررسی می شود. ارسال ایمیل های مربوط به شرکت برای اعلام زمان انجام کار به عنوان ساده ترین روش برای دسترسی هکر به شرکت است تا خود را برق کار جا بزند و وانمود کند در حال بررسی افزایش ولتاژ برق است.

محافظت از شبکه در برابر هکرها

لازم به ذکر است که اگرچه Pwn Plug می تواند مورد استفاده غیر اخلاقی قرار گیرد، اما اگر در اختیار افراد درستی باشد به امنیت شبکه ها کمک کند. همراه با ابزارهای مشابه، Pwn Plug می تواند توسط مدیر سیستم به عنوان ابزاری برای یافتن نشت های امنیتی در شبکه قرار گیرد. از این طریق به ابزاری کوچک و کارآمد تبدیل می شود که می تواند در وقت و هزینه به میزان قابل توجهی صرفه جویی کند زیرا تکنسین های فناوری اطلاعات می توانند امنیت شبکه شما را از میز کار خود کنترل کنند.

 

تفاوت رمزنگاری WPE و WPA و WPA2

نکته دیگر برای ایمن نگه داشتن شبکه شما این است که از همین حالا دیگر از رمزنگاری WEP استفاده نکنید. ده ها مورد از نحوه هک کردن شبکه با امنیت WEP در اینترنت موجود است. شما برای ایمن نگه داشتن شبکه خود به WPA2 (دسترسی حفاظت شده به Wi-Fi) یا حداقل WPA نیاز دارید.

 

با دسترسی هکرها به ابزارهای پیچیده تر برای ورود به شبکه ها، نیاز به داشتن متخصصان فناوری اطلاعاتی برای  محافظت از شبکه در برابر هکرها، بیشتر احساس می شود.

 

منبع:

preemo.com

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *