۳ عادت خطرناک در اشتراک گذاری فایل

در دسترس داشتن اطلاعات ضروری، برای افزایش کارایی و بهره وری تیم ها بسیار مهم است. به همین دلیل هنگامی که تیم ها برای انجام به موقع وظایف و پروژه ها همکاری می کنند، اشتراک گذاری فایل به یک ضرورت تبدیل می شود.

در حالت ایده آل، اشتراک گذاری فایل باید ایمن و انجام آن آسان باشد. در هیچ مرحله ای نباید خطر امنیت داده وجود داشته باشد. با این حال، اغلب اوقات، بدون آنکه افراد بدانند، این اتفاق می افتد. همه چیز با سازمانی شروع می شود که فاقد سیاست مناسب برای اشتراک گذاری فایل است که امنیت داده را تضمین کند.

کارمندان به استفاده از دانش خود برای به اشتراک گذاشتن فایل ها روی می آورند، که در بیشتر موارد امنیت داده ها را به خطر می اندازد. این می تواند به دلیل عدم دانش کافی در مورد خطرات ناشی از اشتراک گذاری فایل بدون رعایت امنیت باشد. این امر همچنین می تواند از روی سهل انگاری یا اقدام فوری و بدون برنامه ریزی باشد. ۳ عادت خطرناک وجود دارد که باید از آن ها اجتناب کرد.

 

  1. استفاده از فلش درایو

فلش درایوها از ساده ترین ابزارها برای انتقال فایل هستند. حمل آن ها آسان است و درصورت نیاز به ارسال فایل های بزرگ به کارتان می آیند. تمام کاری که شما باید انجام دهید این است که فلش را به کامپیوتر متصل کنید، فیلم مورد نظر خود را روی درایو ذخیره کرده و برای شخصی که به آن نیاز دارد ارسال کنید. همه ما می دانیم که ارسال فایل های بزرگ می تواند دلهره آور باشد و فلش درایوها این کار را به خوبی انجام می دهند. همچنین می توانید فایل های بزرگ را از طریق نرم افزارهای مختلف مانند MASSIVE یا گزینه های دیگر ارسال کنید.

با این حال، این ابزارها معمولاً به محض اتصال به اینترنت، ساز و کارهای معمول امنیت شبکه را دور می زنند. به همین دلیل آن ها برای افرادی که می خواهند سیستم های کامپیوتری را با ویروس آلوده کنند، ساده ترین هدف هستند. فلش درایو آلوده می تواند در عرض چند ثانیه به کل سیستم نفوذ کند.

 

در بسیاری از سازمان ها، استفاده از USB با محدوده همراه است. با این حال، می توانید اقدامات امنیتی لازم را انجام دهید تا اطمینان حاصل کنید که برای داده های حساس خطری ندارند. اطمینان حاصل کنید که یک آنتی ویروس قابل اعتماد نصب است تا اطمینان حاصل شود که فلش درایوها پس از اتصال به کامپیوتر اسکن می شوند.

3 عادت خطرناکی که هنگام اشتراک گذاری فایل باید از آن ها اجتناب کنید

  1. اشتراک گذاری فایل از طریق ایمیل

اشتراک گذاری فایل ها از طریق ایمیل تقریباً برای اکثر افراد عادی و به طور کلی قابل اعتماد است، بلافاصله کار می کند و ابزاری است که همه ما به آن دسترسی داریم. با این حال، ایمیل ها آنطور که ما تصور می کنیم ایمن نیستند. از نظر فنی، یک ایمیل باید قبل از رسیدن به شخص دیگر از طریق میل سرور عبور کند. این امر باعث آسیب رسیدن به آن توسط هکرها و افراد مخرب می شود که می توانند شبکه بین شما و میل سرور را ردیابی و جاسوسی کنند. علاوه بر این، هرکسی که به میل سرورها دسترسی داشته باشد می تواند فایل ها را نیز به راحتی مشاهده کند. این باعث می شود داده ها در برابر سرقت آسیب پذیر شوند.

ایمیل ها همیشه بخشی از ساز و کار اشتراک گذاری فایل برای سازمان ها هستند. با این حال، خوب است که محتاط باشید، به ویژه برای اشتراک گذاری داده های حساس. عاقلانه است که فایل ها را قبل از ارسال از طریق ایمیل رمزگذاری کنید. در سطح سازمان، محافظت هایی وجود دارد که می توانید ایجاد کنید مانند MIME/S (توسعه چند منظوره پست الکترونیک/امن) که به کاربران این امکان را می دهد که ایمیل ها را به صورت دیجیتالی امضا و رمزگذاری کنند.

 

  1. اشتراک گذاری فایل نظیر به نظیر

اشتراک فایل نظیر به نظیر از جایی صورت می گیرد که سیستم ها از طریق اینترنت به هم متصل می شوند و امکان انتقال فایل را فراهم می کنند. آن ها در جامعه مدرن بسیار محبوب شده اند. با این حال، اگر افراد مراقب نباشند، می توانند خطرناک باشند.

همه ما شنیده ایم که برای جلوگیری از حملات سایبری و ویروس باید از کلیک کردن روی فایل های مخرب اجتناب کنیم. اما، ویروس تروجان (Trojan) را می توان به عنوان یک فایل genuine طراحی کرد، و فقط هنگامی که بر روی آن کلیک می کنید باعث خرابی می شود. نرم افزار همچنین می تواند همراه با آگهی افزار یا سایر نرم افزارهای مخرب باشد که می توانند بر روی کامپیوتر شما تأثیر بگذارد.

قبل از استفاده از چنین نرم افزارهای رایگانی، اطمینان از پیکربندی صحیح آن ها مهم است. علاوه بر این، شما باید یک آنتی ویروس مناسب داشته باشید تا از سیستم خود در برابر هر ویروس ها و برنامه های مخرب محافظت کنید.

 

نتیجه

همان طور که قبلاً گفته شد، کارمندان تمایل دارند که وقتی هیچ دستورالعمل روشنی برای نحوه ارسال فایل وجود ندارد، از دانش خود برای اشتراک گذاری فایل استفاده کنند. وظیفه بخش IT این است که یک خط مشی در زمینه اشتراک گذاری فایل تهیه کند، تا کارمندان به آن پایبند باشند. علاوه بر این، خوب است که یک راه حل امن برای اشتراک گذاری فایل در سازمان اتخاذ کنید.

 

منبع:

/www.globalsign.com

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *