سرقت اطلاعات توسط حملات باج افزاری در حال رشد است

متأسفانه، با وجود اینکه حتی متخصصین امنیت سایبری ادعا می کنند که سرقت اطلاعات با استفاده از حملات باج افزاری در حال افزایس است، بسیاری از شرکت ها و سازمان ها همچنان به اتخاذ ریسک های امنیتی ادامه می دهند. این تهدید بیش از هر زمان دیگری جدی است و سرقت اطلاعات با سرعت نگران کننده ای در حال افزایش است.

 

از سال ۲۰۱۸، حملات فیشینگ ۳۰۰ درصد افزایش یافته است. به گفته کارشناسان مطرح و برجسته امنیت فناوری اطلاعات، سازمان ها ۲۰ درصد شانس قرارگیری در معرض خطر را دارند اما پیش بینی می شود این حملات سایبری با رشد ناگهانی رو به رو شوند.

 

چه عواملی باعث موفقیت آمیز بودن حملات باج افزاری و سرقت اطلاعات می شود؟

مجرمان سایبری بسیار باهوش هستند. آن ها یاد گرفته اند که چگونه برای سرقت  اطلاعات برنامه های باج افزاری جذابی را ایجاد کنند، بنابراین به احتمال زیاد کسب و کارها برای جلوگیری از در معرض خطر قرار گرفتن داده های خود یا داده های مشتری، هزینه پرداخت می کنند.

 

اخیراً یک سازمان خدمات امنیتی باج افزار آنلاین ۱۰۰۰۰۱ مورد گزارش شده مربوط به حملات گروه های باج افزار دریافت کرده است. این حملات بین ۱ ژانویه ۲۰۲۰ و ۳۰ ژوئن ۲۰۲۰ انجام شده است. ۱۱۶۴۲ مورد گزارش شده دیگر به حملات سایبری توسط گروه هایی که به دنبال سرقت اطلاعات هستند، مرتبط بوده است. اینها اعداد و ارقام نگران کننده ای است که سازمان ها باید پی ببرند تهدیدی علیه آن ها وجود دارد.

روند رو به رشد سرقت اطلاعات با استفاده از حملات باج افزاری

بسیاری از مطالعات امنیت سایبری نشان داده سازمان هایی که از در معرض سرقت اطلاعات لطمه می بینند، بیشتر احتمال دارد که برای جلوگیری از این امر باج پرداخت کنند. این رفتار میزان جذابیت آن ها برای این مجرمان سایبری که از حملات باج افزاری استفاده می کنند، را افزایش می دهد و احتمال اینکه توسط آن ها هدف قرار گیرند بیشتر می شود.

 

چرا سازمان ها برای جلوگیری از سرقت داده پول می دهند؟

این هزینه نه تنها از به خطر افتادن داده ها جلوگیری نمی کند، بلکه کسب و کار را با وقفه و مزاحمت، آسیب به اعتبار، هزینه های حقوقی، جریمه های نظارتی، از دست دادن دارایی های دیجیتال، مالکیت معنوی و افشای اطلاعات سازمان و مشتری رو به رو می کند.

 

بر اساس آمار در سال ۲۰۱۹، ۹۶۶ نهاد دولتی، مؤسسات آموزشی و ارائه دهندگان خدمات و مراقبت بهداشتی از حملات باج افزاری آسیب دیدند. این آسیب شامل تمام اطلاعات سرقت شده و منتشر شده آن ها بود. از ۹۶۶ مورد، ۱۰۶ تای آن ها دوباره در سال ۲۰۲۰ مورد حمله قرار گرفتند و داده هایشان سرقت و منتشر شد.

 

تهدیدهای جدید امنیت سایبری با کلاهبرداری های ایمیلی پیچیده تری آغاز می شوند که سازمان ها را از بیرون هدف قرار می دهند و سعی می کنند تا حد ممکن پول از سازمان ها خارج کنند.

 

منبع:

www.brickhost.com

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.