محافظت از داده های مهم در کسب و کار ها

خطرات زیادی می توانند داده های کسب و کار شما را تهدید کنند، محافظت از داده ها باید یکی از نگرانی های اصلی شرکت شما باشد.

چندین استراتژی وجود دارد که منجر به محافظت بهتر از داده ها می شود، اما مهمترین راهکار تهیه نسخه پشتیبان مداوم و معتبر از تمام داده های مهم کسب و کار است.

 

  1. از داده های خود نسخه پشتیبان تهیه کنید

این بهترین اقدامی است که می توانید برای ایمن نگه داشتن داده ها و عملکرد کارآمد کسب و کار خود انجام دهید.

پشتیبان گیری باید به طور منظم انجام شود و براساس اهمیت داده های مورد نظر برنامه ریزی و انجام شود.

برخی از سیستم ها ممکن است روزانه به تهیه چندین نسخه پشتیبان احتیاج داشته باشند، در حالی که ممکن است از سیستم های تست هرگز نسخه پشتیبان تهیه نشود. برای اطمینان از اینکه از داده ها به درستی محافظت می شود، باید یک طرح پشتیبان تهیه و ایجاد شود.

پشتیبان گیری را می توان با ابزارهای داخلی و درون سازمانی یا از طریق یک ارائه دهنده خدمات ابری انجام داد. هنگام تهیه نسخه پشتیبان به صورت محلی، ممکن است بخواهید مجموعه دیگری از رسانه ذخیره سازی پشتیبان را در نظر داشته باشید تا خارج از شرکت نیز بتوانید از داده ها در برابر تهدیدها محافظت کنید.

یک راه برای محافظت از داده های مهم شما، شناسایی صحیح آن ها و تنظیم سیاست هایی است که از آن ها پشتیبان گیری و محافظت می کند.

 

  1. امنیت شبکه را پیاده سازی کنید

حذف دسترسی غیرمجاز به سیستم های شما می تواند در کاهش تعداد حملات بدافزاری که تجربه می کنید و امنیت بیشتر شبکه شما نقش اساسی داشته باشد.

اطمینان حاصل کنید که شبکه شما با رمز عبور محافظت شده است و از یک آنتی ویروس با کیفیت برای به حداقل رساندن احتمال ویروسی شدن استفاده کنید.

چگونه از داده های مهم کسب و کار محافظت کنیم

  1. برای محافظت از داده ها آموزش پیشرفته ارائه دهید

حتی بهترین تکنسین های آموزش دیده هم می توانند مرتکب اشتباه شوند، اما این احتمال برای آن ها بسیار کمتر از یک فرد تازه کار است.

اهمیت محافظت از داده های کسب و کار خود را برای کسانی که این اطلاعات را مدیریت می کنند توضیح دهید و آموزش کافی را در اختیار آن ها قرار دهید تا بتوانند از این طریق از داده ها محافظت کنند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *