رمزگذاری ایمیل و مزایا و معایب آن

با وجود تمام مسائلی که امروزه پیرامون امنیت داده ها وجود دارد، یکی از موارد مهمی که باید به آن توجه کرد، ایمیل های ما هستند. به نظر شما چقدر امن است؟ چقدر در دسترس است و چگونه می توانید از آن محافظت کنید؟ اگر ارسال اطلاعات حساس از طریق ایمیل برای شما ضروری است، رمزگذاری ایمیل را به عنوان بخشی از برنامه امنیتی خود در نظر بگیرید.

ایمیل بازده کاری و ارتباط ما در محل کار را بهبود بخشیده است. با ارسال اطلاعات کسب و کار از طریق ایمیل، نقض ایمیل می تواند باعث شکست کسب و کار شما شود. داده های ایمیل باید محرمانه باقی بماند زیرا یک اشتباه ساده می تواند اسرار مهم شرکت شما را فاش کند.

 

رمزگذاری ایمیل چیست؟

این فرآیندی است که در آن محتوای ایمیل از دید و دسترسی افراد خارجی که به دنبال دسترسی به اطلاعات کاربر هستند، ایمن می شود. محتویات ایمیل برای محافظت در برابر هرگونه تهدید مخرب، به کد تبدیل می شود. هنگامی که ایمیل رمزگذاری شود، دیگر برای انسان قابل خواندن نخواهد بود. فقط با کلید ایمیل خصوصی می توانید قفل ایمیل را باز کنید و متن پیام اصلی را ببینید.

 

انواع رمزگذاری ایمیل

پروتکل های مختلفی برای رمزگذاری ایمیل ها استفاده می شود:

  1. TLS (امنیت لایه انتقال) که توسط ارائه دهندگان ایمیل مانند گوگل یا مایکروسافت استفاده می شود، جایی که ایمیل را در حین انتقال ایمن می کند. رمزگذاری TLS به تنهایی سطح حفاظت کافی را ارائه نمی دهد زیرا تنها از خوانده شدن ایمیل ها پس از ارسال و قبل از تحویل جلوگیری و آن ها را ایمن می کند.

 

  1. رمزگذاری end-to-end ایمیل این اطمینان را می دهد که محتویات ایمیل توسط فرستنده رمزگذاری شده است و تضمین می کند که فقط توسط گیرنده مورد نظر می تواند رمزگشایی شود. با رمزگذاری end-to-end، ایمیل ها در هر مرحله از تحویل، ایمن هستند. دو روش وجود دارد که یک سازمان می تواند رمزگذاری end-to-end را پیاده سازی کند:
  • (Pretty Good Privacy) PGP یک راه حل رمزگذاری ایمیلی است که در آن محتوای ایمیل شما را قبل از ارسال پنهان می کند. هر کاربر با یک آدرس ایمیل دارای یک جفت کلید برای رمزگذاری و رمزگشایی ایمیل است. یکی به آدرس ایمیل شما گره خورده است و همه می توانند به آن دسترسی داشته باشند و دیگری یک کلید خصوصی است که به صورت عمومی به اشتراک گذاشته نمی شود.
  • S/MIME (افزونه های نامه ایمن / چند منظوره اینترنتی) بیشتر مانند PGP است که در آن از رمزنگاری کلید عمومی برای ایمن سازی ایمیل استفاده می کند، با این حال، تفاوت بین این دو این است که S/MIME از گواهی های دیجیتال به جای کلید استفاده می کند. گواهی های دیجیتال مجموعه ای از کد هستند که توسط یک مرجع صدور گواهی دیجیتال (CA) ارائه می شوند.

مزایا و معایب رمزگذاری ایمیل

مزایای رمزگذاری ایمیل

  1. حفاظت از اطلاعات مهم

ایمیل های ما می توانند حاوی اطلاعات حساس و مهم زیادی باشند، از جزئیات حساب بانکی گرفته تا داده های مهم کسب و کار و اطلاعات شخصی. برای جلوگیری از نشت اطلاعات، رمزگذاری ایمیلی برای کسب و کار شما بسیار حائز اهمیت است.

 

  1. کارایی

اگر ایمیل های تجاری شما از طریق پلتفرم یا برنامه ای رمزگذاری شده است، کارمندان شما نیازی به انجام اقدامات اضافی برای ایمن سازی ایمیل های خود ندارند. مسئولیت حفظ امنیت و ایمن سازی ایمیل با ارائه دهنده ایمیل شما است و تیم شما می تواند به سرعت پیام خود را تایپ کرده و بدون فکر کردن به فرآیند چند مرحله ای ایمن سازی فایل های پیوست شده، پیام خود را ارسال کند.

 

  1. احراز هویت

استفاده از رمزگذاری می تواند به تیم شما در شناسایی فرستنده های معتبر کمک کند. ایمیل های اسپم همیشه وجود دارند و استفاده از رمزگذاری در ترکیب با امضای دیجیتال، به گیرنده نشان می دهد که فرستنده معتبر است و محتوا دستکاری نشده است و تغییر نکرده است.

احراز هویت دو عاملی | ۲FA چیست و چرا اهمیت دارد

  1. مقرون به صرفه

هنگامی که سرویس ایمیل شما دارای رمزگذاری با سرور یکپارچه است، نیازی به خرید نرم افزار یا هزینه اضافی برای هر کاربر نیست. از آنجایی که تمام ویژگی های ضروری برای رمزگذاری لحاظ شده است، می توانید با دریافت یک سرویس شخص ثالث قابل اعتماد در به طور قابل توجهی در هزینه ها صرفه جویی کنید.

 

  1. جلوگیری از ریسک کسب و کار

بدون رمزگذاری، هر شخصی می تواند به اطلاعات موجود در ایمیل شما دسترسی داشته باشد. امروزه تهدیدهای زیادی وجود دارد و شما نباید ایمیل های رمزگذاری نشده ارسال کنید. تهدیدهای خارجی یا داخلی همیشه وجود دارند و اطلاعات جمع آوری شده می تواند علیه کسب و کار شما مورد استفاده قرار گیرد. برای جلوگیری از چنین خطراتی، توصیه می شود به سراغ ایمیل های رمزگذاری شده بروید.

 

معایب رمزگذاری ایمیل

شرکت ها ترجیح می دهند از رمزگذاری end-to-end استفاده کنند، زیرا فراتر از حفاظت اولیه مورد نیاز است، با این حال، رمزگذاری end-to-end بدون اشکال نیست. نیاز به نگهداری و سرویس منظم دارد و مدیریت آن می تواند چالش برانگیز و دشوار باشد.

یکی دیگر از مشکلات احتمالی یک پیام ایمیل رمزگذاری شده این است که مطمئن شوید گیرنده ایمیل شما ابزارهای لازم برای رمزگشایی ایمیل شما را دارد، در غیر این صورت ممکن است ایمیل را دریافت کند و نتواند آن را بخواند.

 

منبع:

uniserveit.com

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.