دورکاری و تهدیدهای امنیت سایبری

در سالی که گذشت، شرکت ها مجبور به اتخاذ دورکاری شدند. با این تغییر رویکرد، برخی از سازمان ها نیروی کار مجازی را حداقل برای یک سال آینده و بسیاری نیز آن را برای بلند مدت در نظر گرفته اند. اما، در کنار مزایای فراوان نیروی کار از راه دور، تهدیدهایی از جمله تهدید امنیت سایبری نیز وجود دارند.

 

طبق MIT’s Sloan Review، روی آوردن به دورکاری فرصتی را جهت آمادگی برای وضعیت جدید سایبری ارائه می کند. در حالی که فایروال ها و سایر نگرانی های امنیت شبکه همچنان مهم و حائز اهمیت هستند، در نظر گرفتن محدودیت های جدید زمانی و بهره وری بر روی تیم های امنیتی فناوری اطلاعات و همچنین تهدیدات احتمالی شخص ثالث از سوی سیستم های ارائه دهنده خدمات، فروشنده یا مشتری، ضروری است.

 

تعداد حملات سایبری در حال افزایش است. هکرها از طریق ساز و کارهای آسیب پذیر دورکاری به سیستم های شرکت دسترسی پیدا می کنند.

 

انواع تهدید های امنیت سایبری در دورکاری

آنچه حتی بیشتر نگران کننده است افزایش حملات فیشینگ است. تغییرات سریع حواس مردم را پرت می کنند و روال عادی زندگی مختل می شود. در این شرایط فریب دادن شخص برای کلیک کردن روی یک لینک یا باز کردن فایل آسان تر از همیشه است، خصوصاً این که ترفندهای ایمیل فیشینگ هر روز پیچیده تر از گذشته می شوند.

دورکاری و تهدیدهای امنیت سایبری

هکرها همیشه برای دسترسی به اطلاعات حساس از سوی کاربران ناآگاه از مهندسی اجتماعی استفاده می کند. اکنون که گردش های کاری با مشکل روبرو شده اند، حجم ایمیل ها بسیار زیاد شده و حتی ممکن است کاربران مطلع نیز توسط پیام های جعلی که به نظر می رسد از سوی منابع داخلی ارسال شده اند، فریب بخورند.

 

به دلیل اینکه بسیاری از تهدیدات از طریق فیشینگ وارد می شود، مهم است که کارکنان به طور کامل با مانیتورینگ امنیت سایبری مشارکت و تعامل داشته باشند. سازمان ها باید اطمینان حاصل کنند که کارکنان نقش خود در جلوگیری از حملات سایبری را درک می کنند. کارکنانی که در جایگاه ذینفعان امنیت سایبری قرار دارند، بخش مهمی از نظارت امنیتی هستند.

 

براساس تحقیقات، اکثر تهدیدهای داخلی همراه با سوء نیت نیستند، بلکه به طور تصادفی و به دلیل عدم آموزش و آگاهی صورت می گیرند. با این حال، کارمندان اولین کسانی هستند که تهدیدات احتمالی را دریافت کرده و آن ها را به تیم امنیت سایبری گزارش می دهند. هدف این است که آگاهی از امنیت سایبری بخشی از فرهنگ سازمانی باشد و کلید تغییر رفتار کارکنان تعامل و مشارکت است.

 

حفظ امنیت سایبری کمک می کند که همیشه یک قدم جلوتر بایستید. با وجود نیروی کار پراکنده در دورکاری و تهدیدهای جدید که به طور مداوم در حال تکامل هستند، سازمان ها باید بر ایجاد زیرساختی برای مقابله با تهدیدهای جدیدی که ناگزیر بوجود خواهد آمد تمرکز کنند.

 

منبع:

www.business2community.com

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *