خرید آنلاین و لزوم حفاظت از هویت در آن

خرید آنلاین از طریق وب سایت یا اپلیکیشن ها، خطرات زیادی را به همراه دارد. سرقت هویت به طور قابل توجهی در حال افزایش است. ایمن ماندن در هنگام خرید آنلاین بسیار مهم است و خریداران آگاه بهترین رویکردها و روش ها را می شناسند.

 

  • امنیت وب سایت را بررسی کنید

در صورت ایمن نبودن  وب سایت، مجرمان سایبری می توانند همه آنچه را که در فرم های سایت وارد می کنید از جمله اطلاعات شخصی و اطلاعات کارت اعتباری شما را ثبت و به دست آورند. شما می توانید امنیت سایت را از طریق آدرس سایت بررسی کنید. آدرس وب سایت ایمن با //:https شروع می شود، نه //:http. سایت های امن همچنین یک نماد قفل کوچک در سمت چپ آدرس سایت دارند.

حفاظت از هویت خود هنگام خرید آنلاین

 

  • در یک دستگاه مشترک به صورت عمومی خرید نکنید

خرید آنلاین خود را در خانه از طریق کامپیوتر یا موبایل خود انجام دهید. در خانه می دانید چه کسی به دستگاه دسترسی پیدا می کند. اگر از یک کامپیوتر یا شبکه عمومی مانند کتابخانه، یک کافی نت یا محل کار برای انجام خرید خود استفاده می کنید شما هیچ کنترلی در مورد اینکه چه کسی ممکن است از آن دستگاه یا شبکه استفاده کند، ندارید. همچنین نمی توانید کنترل کنید چه نوع جاسوس افزار یا بدافزار هایی ممکن است باعث آلوده شدن آن کامپیوتر شود. بنابراین، امن تر است که از خانه که می دانید دستگاه و شبکه شما امن است خرید آنلاین خود را انجام دهید.

 

  • اطلاعات را در جای دیگر ذخیره نکنید

بسیاری از سایت های خرید، برای تسریع در روند خرید امکان ذخیره اطلاعات کارت اعتباری شما را در سرورهای خود ارائه می دهند. قطعاً سریعتر است، اما خطراتی برای حفظ اطلاعات شخصی شما در جای دیگر وجود دارد. اگر شرکتی که از آن خرید می کنید نقض داده است، می تواند اطلاعات شخصی شما را در معرض خطر قرار دهد. کمی بیشتر طول می کشد، اما به جای اینکه بتوانید اطلاعات خود را روی سروری ذخیره کنید که هیچ کنترلی روی آن ندارید، کافیست هر بار که خرید می کنید، آن را وارد کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *