جرایم سایبری و ۵ روش برای محافظت از کسب و کار در برابر آن

برخی از کسب و کارهای کوچک و متوسط ​​(SMB) تصور می کنند امنیت سایبری زمانی باید مورد بررسی قرار گیرد که بودجه  آن ها بیشتر است. متأسفانه، این نوع کسب و کارها بیشتر هدف جرایم سایبری قرار می گیرند. در حقیقت، ۴۳ درصد از حملات سایبری کسب و کارهای کوچک را هدف قرار می دهند. مجرمان می دانند که شرکت های بزرگتر دارای سیستم های امنیتی قوی هستند، اما کسب و کارهای کوچکتر غالباً این طور نیستند. اگر کسب و کار کوچک یا بزرگی را اداره می کنید و هنوز امنیت سایبری برای شما اولویتی ندارد، اکنون زمان آن رسیده نگرش خود را تغییر دهید. خوشبختانه، نکاتی وجود دارد که می توانید برای محافظت از خود آن ها را لحاظ کنید.

 

  1. آموزش کارمندان

کارمندانی که درباره روش های امنیتی مناسب آموزش ندیده اند، یک ضعف و آسیب پذیری بزرگ هستند. آموزش کارمندان برای تشخیص علائم هشدار دهنده جرایم سایبری و همچنین چگونگی پایین نگه داشتن خطرات در وهله اول کاملاً حیاتی است و باید سیستمی مناسب برای گزارش نشانه های یک حمله وجود داشته باشد.

یکی از مهمترین تهدیدهای امنیتی، فیشینگ است. بنیاد هنری ام. جکسون (Henry M. Jackson)، با ارسال ایمیل های فیشینگ جعلی که به طور مکرر در طول سال ارسال می شد، روی آموزش کارمندان کار می کرد. هنگامی که بنیاد جکسون برای اولین بار اجرای این کمپین های آموزش فیشینگ را آغاز کرد، نرخ کلیک در بین کارمندان حدود ۲۷ درصد بود. هربار که یک کارمند روی یک ایمیل فیشینگ جعلی کلیک می کرد، یک پنجره بازشو برای توضیح علائم هشدار دهنده دریافت می کرد. این امر باعث آگاهی بیشتر کارمندان شد و در نهایت این شرکت توانست نرخ کلیک روی ایمیل های فیشینگ را تا حدود سه درصد کاهش دهد.

آموزش کارمندان در مورد تهدیدات امنیتی هرگز نباید یک امر یک شبه و یکباره باشد. به منظور همگام بودن با آخرین فناوری ها و پیشرفت ها و اطمینان از اینکه کارمندان جدید باعث ایجاد آسیب پذیری های امنیتی نمی شوند، آموزش فضای مجازی باید به طور منظم انجام شود.

 

  1. ایجاد یک برنامه امنیتی سیستم (SSP)

 برنامه امنیتی سیستم (SSP) خلاصه ای از تمام اقدامات و رویکردهای امنیتی است که اطلاعات شما را ایمن نگه می دارد. SSP ویژگی های موجود در یک سیستم مانند سخت افزار، نرم افزار، اقدامات امنیتی، روش های آموزشی و برنامه های واکنش به حوادث را شناسایی می کند. این برنامه شامل جزئیاتی در مورد چگونگی محدود کردن دسترسی کاربران مجاز است. همچنین از نادیده گرفتن شدن موارد در هنگام شلوغ شدن برنامه جلوگیری می کند. اگر کارمندان فناوری اطلاعات شما از این موضوع آگاهی دارند، می توانید با خصوصی و درون سازمانی نگه داشتن اطلاعات، پول پس انداز کنید، اما در غیر این صورت، بهتر است یک مشاور استخدام کنید. یک SSP که به خوبی نوشته نشده است می تواند در نهایت هزینه بیشتری روی دست شما بگذارد.

5 روش برای محافظت از شرکت شما در برابر جرایم سایبری

  1. نرم افزار ها را به روز کنید

بسیاری از کسب و کارهای کوچک و متوسط از به روزرسانی نرم افزارهای خود غافل می شوند، اما نرم افزار قدیمی و به روزرسانی نشده می تواند شرکت شما را در معرض نقص امنیتی و به سبب ان جرایم سایبری قرار دهد. معمولاً هکرها جدیدترین به روزرسانی های نرم افزار را برای هدف قرار دادن کسب و کارهایی که در اتخاذ آن ها عقب هستند، مطالعه و مورد بررسی قرار می دهند.

 

  1. اجرای سیاست های رمز عبور ایمن

گذرواژه‌ها باید مرتباً به روز شوند. پیدا کردن رمزهای عبور ساده برای هکرها آسان است. در سال ۲۰۱۲، یک متخصص کرک رمز عبور، برنامه ای را معرفی کرد که می توانست بر روی هر رمز عبور هشت کاراکتری کار کند. به همین دلیل است که همه گذرواژه‌ها باید بیش از هشت کاراکتر داشته باشند. هرچه  رمز های عبور پیچیده‌تر باشند، بهتر است.

 

  1. برون سپاری امنیت سایبری

در صورتی که برای مدیریت  کردن مسائل و مشکلات مربوط به امنیت سایبری، احساس آشفتگی و اضطراب می کنید، منابع بسیاری برای کمک گرفتن وجود دارد. بسیاری از شرکت های کوچک تصمیم می گیرند امنیت سایبری را در پس زمینه ذهنشان خود قرار دهند چرا که درک عمیقی از ان ندارند. انجام این کار می تواند موجب سقوط انها شود.

بسیاری از شرکت های فناوری اطلاعات در کمک به کسب و کارهای کوچک برای بهبود امنیت شان تخصص دارند. گاهی اوقات گزینه ساده تر، استفاده از فناوری ضد بدافزار یا ضد باج افزار است. طبق تحقیقات انجام شده توسط ورایزن (Verizon)، تقریباً ۲۸ درصد از موارد نقض امنیتی مربوط به بدافزارها هستند. با استفاده از یک برنامه نرم افزاری که از حملات بدافزاری جلوگیری می کند، می توانید خطرات امنیتی خود را به میزان قابل توجهی کاهش دهید. پشتیبانی و مدیریت زیر ساخت های شبکه بعد از راه اندازی آن، یکی از کلیدی ترین اقدامات برای هر سازمان و کسب و کاری در مقابل حملات  و جرایم سایبری است

از امروز، امنیت آنلاین کسب و کار خود را در اولویت قرار دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *