ایمن تر کردن حساب های کاربری خود با احراز هویت دو عاملی

امروزه امنیت حساب کاربری یکی از نگرانی های اصلی شرکت ها و کارمندان آن هاست. احراز هویت دو عاملی (یا ۲FA) فرآیندی ایمن است که می توانید در هر یک از دستگاه های خود از جمله موبایل، کامپیوتر، حساب Gmail یا حساب های شبکه های اجتماعی مانند اینستاگرام آن را فعال کنید.

 هک شدن می تواند تهدید بزرگی برای کارفرمای شما باشد، به عنوان مثال اگر شخصی حساب Gmail شما را هک کند، به مخاطبین شرکت و همچنین تقویم، گوگل داکس (Google Docs)، گوگل شیت (Google Sheets) و سایر اطلاعات خصوصی شرکت دسترسی خواهد داشت.

به همین دلیل است که محبوبیت Duo Mobile و سایر برنامه های احراز هویت دو عاملی افزایش یافته است.

 

در اینجا، ما قصد داریم به شما بگوییم که احراز هویت دو عاملی چیست و چگونه می توانید آن را فعال یا غیرفعال کنید تا مطمئن شوید که از اطلاعات شما محافظت می شود.

 

احراز هویت دو عاملی چیست؟

برای درک این موضوع، بیایید با یک مثال شروع کنیم.

تصور کنید در یک محله ناامن و خطرناک زندگی می کنید و فقط یک قفل روی درب منزل دارید. از سوی دیگر، همسایه شما در پایین خیابان دارای یک قفل بالا و پایین است و هر قفل به یک کلید جداگانه احتیاج دارد، به این معنی که، برای ورود به آپارتمان او، شما باید دو قفل را بشکنید، نه فقط یک قفل را.

خانه ی چه کسی امن تر است؟

 

در نهایت، احراز هویت دو عاملی قفل بالا و پایین همسایه شما است، اما نه برای خانه بلکه برای حساب های کاربری آنلاین شما. با ترکیب دو روش محافظت، خطر هک شدن به میزان قابل توجهی کاهش می یابد.

۲FA برای اطمینان از اینکه شما کاربر درست هستید از دو روش استفاده می کند. در واقع ترکیبی از چیزی است که شما می دانید (به عنوان مثال یک رمز عبور )، با چیزی که شما دارید (مانند تلفن همراه) یا چیزی که هستید (مثل تشخیص چهره).

ایمن تر کردن حساب های کاربری خود با احراز هویت دو عاملی

در ادامه به نحوه فعال و غیر فعال کردن تأیید هویت دو عاملی Gmail می پردازیم.

 

وارد حساب کاربری Gmail خود شوید.

آدرس www.google.com/landing/2step را در مرورگر خود وارد کنید.

روی دکمه Get Started کلیک کنید.

شماره تلفن خود را وارد کنید و انتخاب کنید آیا می خواهید کد را از طریق پیامک یا تماس تلفنی دریافت کنید. یا اگر نمی خواهید از تلفن همراه خود استفاده کنید Security Key یا Google Prompt را انتخاب کنید.

اگر انتخاب کرده اید که شماره تلفن خود را وارد کنید، روی Next کلیک کنید، سپس کدی از طریق تلفن خود دریافت خواهید کرد. کد را وارد کنید و روی Next کلیک کنید.

برای فعال کردن احراز هویت دو عاملی برای حساب Gmail خود، Turn On را انتخاب کنید.

 

غیر فعال سازی تأیید هویت دو عاملی Gmail

حذف و غیر فعال سازی احراز هویت دو عاملی نسبتاً آسان است.

آدرس http://myaccount.google.com را در مرورگر خود وارد کنید.

وارد بخش تنظیمات حساب کاربری Gmail خود شوید.

سپس بر روی Security کلیک کنید.

بر روی ۲-Step Verification کلیک کنید.

و در نهایت Turn Off را انتخاب کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.