چرا کسب و کار شما به پشتیبان گیری منظم از اطلاعات نیاز دارد

مهم نیست که کسب و کار شما چقدر بزرگ است، پشتیبان گیری منظم برای امنیت شبکه شرکت شما ضروری است. در واقع، پشتیبان گیری منظم ممکن است مهمترین اقدامی باشد که شما برای جلوگیری از فاجعه شبکه انجام می دهید.

پشتیبان گیری به شما این اطمینان را می دهد که صرف نظر از استراتژی امنیتی فعلی خود، داده های امن و مطمئنی دارید که در صورت از دست دادن داده ها، هک شدن یا حتی بروز بلایای طبیعی، می توانید اطلاعات را بازیابی کنید. در اینجا چهار دلیل برای نشان دادن اهمیت پشتیبان گیری منظم از اطلاعات آورده شده است.

 

عدم پشتیبان گیری منظم از اطلاعات می تواند هزینه سنگینی روی دست شما بگذارد

پشتیبان گیری منظم یک بیمه نامه برای کسب و کار شما است. با وجود بسیاری از کسب و کارهای مدرن که تحت حمایت شبکه های کامپیوتری هستند، از دست دادن داده های شبکه تان می تواند تأثیر مالی ویرانگر و فلج کننده ای بر کسب و کار شما بگذارد.

طبق نظرسنجی ای که توسط Security Week از رهبران فناوری اطلاعات بیش از ۲۴ کشور، انجام شد، حوادثی که منجر به از دست دادن داده ها شده است در دو سال گذشته ۴۰۰ درصد افزایش یافته است، به طور کلی به دلیل خرابی و از دسترس خارج بودن شبکه و از دست دادن داده ها خسارت ۱.۷ تریلیون دلار ایجاد شده است.

حتی یک نقض داده و امنیت جزئی که روی تعداد کمی فایل تأثیر می گذارد و بسیاری از کسب و کارهای کوچک را تحت تأثیر قرار می دهد، می تواند تأثیر قابل توجه ای بر کسب و کار داشته باشد. وقت آن است که یک استراتژی پشتیبان گیری مؤثر را اجرا کنید.

 

باج افزار در هر زمانی می تواند حمله کند

همه گیری دیگری که در سراسر جهان در حال رشد است، گسترش باج افزار است. هنگامی که مورد حمله ی یک بدافزار باج گیر قرار گیرید، کل شبکه شما رمزگذاری می شود. در آن صورت تا زمانی که هزینه ای را، معمولاً با ارز رمزنگاری شده ای مانند بیت کوین، به هکرها پرداخت نکنید، به شبکه خود دسترسی نخواهید داشت.

با تهیه نسخه پشتیبان از سیستم خود، می توانید از پرداخت باج جلوگیری کرده و به سادگی داده های خود را بازیابی کنید.

 

بدون پشتیبان گیری، بلایای طبیعی می توانند فعالیت کسب و کار شما را متوقف کنند

آمارها نشان می دهند که ۴۰ درصد کسب و کارها پس از یک فاجعه طبیعی دیگر نمی توانند به فعالیت خود ادامه دهند و ۲۵ درصد دیگر نیز در طی یک سال شکست می خورند. همچنین ۹۰ درصد کسب و کارها دو سال پس از بروز یک فاجعه تعطیل می شوند. بخشی از این مشکل مربوط به عدم پشتیبان گیری از اطلاعات است.

متأسفانه، بسیاری از کسب و کارها هنوز هم پشتیبان گیری های مناسبی را انجام نمی دهند. به عنوان مثال، یک مطالعه نشان داد که ۶۰ درصد از کسب و کارهای کوچک، به طور روزانه نسخه پشتیبان تهیه نمی کنند و بسیاری از آن ها اصلاً از اطلاعات خود نسخه پشتیبان تهیه نمی کنند.

 

تهیه نسخه پشتیبان به طور منظم، آرامش خاطر ایجاد می کند

پشتیبان گیری به شما کمک می کند بدون توجه به آنچه اتفاق می افتد، شبکه خود را از نو بسازید. در صورت عدم پشتیبان گیری، ممکن است داده های مهم مانند سوابق مالی مشتری، اطلاعات محصول، داده های مرتبط با حقوق و دستمزد، لیست های ایمیل و طرح های کسب و کار را از دست بدهید. اگر ویروسی شروع به از بین بردن و آسیب به شبکه شما کند، عدم بازیابی سیستم از پشتیبان گیری باعث قطع شدن شبکه می شود که این قطعی می تواند روزها و یا بیشتر طول بکشد،که این خود باعث از بین رفتن اعتماد مشتری می شود.

در بعضی موارد، مشکلات هک یا حملات بدافزار نیست، بلکه مشکل خرابی داده (data corruption) است. پشتیبان گیری به شما کمک می کند به زمان قبل از تجربه مشکلات شبکه برگردید و به سرعت شبکه خود را بازیابی کنید.

اغراق نیست اگر بگوییم حتی یک مورد از دست دادن اطلاعات می تواند برای کسب و کار شما به معنای شکست باشد. پشتیبان گیری منظم در نهایت به شما این امکان را می دهد تا به جای اینکه همیشه نگران یک فاجعه امنیت شبکه باشید، تلاش خود را بر روی آنچه به ارزش شرکت شما می افزاید، متمرکز کنید.

 

استراتژی پشتیبان گیری مناسب

  • پشتیبان گیری مبتنی بر ابر: پشتیبان گیری مبتنی بر ابر یک از بخش های مهم و حیاتی استراتژی هوشمند تهیه نسخه پشتیبان است. پشتیبان گیری مبتنی بر ابر به شما این اطمینان را می دهد که اگر کسب و کار شما دچار یک فاجعه طبیعی بشود، می توانید داده های خود را در مکانی خارج از شرکت بازیابی کنید.
  • رمزگذاری داده در حین انتقال: داده های پشتیبان باید هنگام انتقال رمزگذاری شوند، در غیر این صورت هکرها می توانند داده ها را جستجو کنند. یک طرح رمزگذاری هوشمند، کلید محافظت از کل داده ها در شبکه شما است.
  • استراتژی پشتیبان گیری ۳-۲-۱: استراتژی های پشتیبان گیری مختلفی وجود دارد. با این حال، استراتژی ۳-۲-۱ برای تهیه نسخه پشتیبان بسیار کارآمد است. این استراتژی شامل تهیه سه نسخه پشتیبان از داده ها و ذخیره ی آن در دو مکان مختلف است، مانند مکان های ذخیره سازی ابر و در محل و درون سازمانی. در نهایت، شما باید حداقل یک بار در روز این پشتیبان گیری ها را انجام دهید تا از حداکثر محافظت برخوردار شوید.
  • پشتیبانی ۲۴/۷: هنگامی که شبکه شما از دسترس خارج می شود یا دچار از دست دادن داده می شوید، به فردی نیاز دارید که بتواند به سرعت و بدون توجه به اینکه چه روز و ساعتی باشد، سیستم شما را از نسخه پشتیبان بازیابی کند.
  • Testing Backups: مهم است که شما با ارائه دهنده ای کار کنید که یکپارچگی و بی عیب و ایراد بودن نسخه پشتیبان را آزمایش کند و از صحت آن اطمینان حاصل کند. شما نمی خواهید که شبکه خود را با بکاپی بازیابی کنید که دارای مشکلات خرابی داده یا سایر ایرادات باشد. در صورت عدم موفقیت در انتقال فایلی یا بروز خرابی، یک گزارش بکاپ می تواند به شما اطلاع دهد و شما را از آن مطلع کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *