اهمیت زیرساخت شبکه در دنیای امروز

در عصر دیجیتال امروز، بهره وری و کارآیی یک شرکت به چیزی فراتر از کارمندان توانا و پر تلاش و تجهیزات با عملکرد بالا مانند رایانه ها، چاپگرها و تلفن ها بستگی دارد. اجرای بدون دردسر یک کسب و کار نیاز به یک زیرساخت شبکه قوی و ایمن دارد. بدون وجود یک زیرساخت قابل اطمینان و قوی، کسب و کار ممکن است از یک تجربه کاربری ضعیف رنج ببرد که این امر کارکنان و مشتریان یا مسائل امنیتی که می تواند بر میزان بهره وری کارمندان تأثیر بگذارد، هزینه ها را افزایش دهد یا حتی به برند شما آسیب برساند را تحت تأثیر قرار می دهد. درک این مسأله که زیرساخت شبکه به چه معناست و چرا برای کسب و کار شما ضروری است، مهم است.

 

زیرساخت شبکه چیست؟

زیرساخت شبکه با استفاده از یک نقطه دسترسی مانند روتر (router) دستگاه ها را از طریق سیم یا بی سیم به هم متصل می کند. اما این سخت افزار و نرم افزار است که قابلیت اتصال به شبکه، ارتباطات، عملیات و مدیریت یک شبکه را فراهم می کند و مسیر و خدمات ارتباطی بین کاربران، فرایندها، برنامه ها و شبکه های خارجی / اینترنت را ارائه می دهد.

 

اجزای اصلی یک زیرساخت شبکه به طور معمول به سه دسته تقسیم می شود:

  • سخت افزار: کابل ها، روترهای بی سیم، کارت های شبکه (LAN cards)، سوئیچ ها، روترها و موارد دیگر.
  • نرم افزار: برنامه های امنیتی شبکه، فایروال ها، سیستم عامل ها، مدیریت شبکه، عملیات شبکه و موارد دیگر.
  • خدمات: آدرس دهی IP، پروتکل های بی سیم، ماهواره، DSL (خط اشتراک دیجیتال)، خط T-1 و موارد دیگر.

کسب و کاری کوچک با دو یا تعدادی بیشتر کامپیوتر را در نظر بگیرید که نیاز دارند برای به اشتراک گذاشتن مواردی مانند بانک اطلاعاتی مشتری و سایر پرونده های متداول به هم متصل شوند. دو یا تعدادی بیشتر کامپیوتر که توسط هاب متصل شده اند و به یک شبکه یا اتصال اینترنت دسترسی دارند، ساده ترین شکل یک زیرساخت شبکه است. روترها به شبکه های کامپیوتری امکان برقراری ارتباط با یکدیگر را می دهند در حالی که سوئیچ ها جریان اطلاعات را تنظیم می کنند.

اهمیت زیرساخت شبکه در دنیای امروز

مزایای زیرساخت شبکه چیست؟

بهره وری. ایجاد یک زیرساخت شبکه ی ایمن میزان زمان از کار افتادگی و خرابی را به حداقل می رساند و تضمین می کند که بهره وری تا حد ممکن پایدار باقی بماند.

مقیاس پذیری. یک زیرساخت شبکه قوی و قابل اطمینان بدون نیاز به طراحی مجدد شبکه شما، از رشد و پیشرفت کار شما پشتیبانی می کند.

مقرون به صرفه بودن. هزینه های اجرای شبکه شما ثابت خواهد بود، و اختلال در شبکه را که ممکن است بر درآمد خالص شما تأثیر بگذارد کمتر تجربه خواهید کرد.

امنیت. خدمات مدیریت شده شبکه باعث افزایش امنیت و محافظت در برابر مواردی مانند اسپم، بدافزار و ویروس می شوند و در عین حال داده را ایمن و محفوظ نگه می دارند.

دسترسی. زیرساخت شبکه کارمندان شما را قادر می سازد بدون توجه به موقعیت مکانیشان، به شبکه شما متصل شوند.

 

چگونه می توانم راه اندازی یک زیرساخت شبکه برای کسب و کار خود را شروع کنم؟

در اینجا به مزایای وجود شخصی دیگر برای مدیریت زیرساخت شبکه شما اشاره شده:

  1. استخدام  یک مدیر و تیم شبکه.
  2. با برون سپاری مدیریت شبکه خود می توانید نیاز به استخدام یک متخصص IT تمام وقت را از بین ببرید.
  3. با سپردن مدیریت شبکه به نومانت، شبکه خود را ایمن و کارآمد نگه دارید. همچنین به عنوان پشتیبانی از به روزرسانی های فناوری بهره مند شوید، ضمن اینکه در برابر آسیب پذیری های امنیتی نیز مورد بررسی و نظارت قرار می گیرد.
  4. هنگامی که نومانت شبکه شما را مدیریت می کند، با نیازهای شرکت شما آشنا می شویم، این امر به ما این امکان را می دهد که پشتیبانی مستمر ارائه دهیم و توصیه هایی را برای بهتر شدن یا بهبود بهره وری و کارآیی ارائه دهیم.
  5. سطوح مختلفی از راه حل های پشتیبانی شبکه در دسترس است. خواه شما به ارزیابی سالانه و یا مدیریت کامل و فعال شبکه خود نیاز داشته باشید، ما می توانیم بهترین راه حل را برای نیازهای شبکه و کسب و کار شما ارائه دهیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *