اهمیت تهیه نسخه پشتیبان و بازیابی اطلاعات

مهمترین فاکتور مؤثر بر عملکرد شرکت شما، داده های آن است. بدون داده، تنها بخش کوچکی از شرکت ها آنچه برای تکمیل کارهای روزانه خود نیاز دارند در اختیار دارند. به خصوص در مورد شرکت هایی که داده های شخصی مشتری یا مصرف کننده را در فایل نگهداری می کنند، از دست دادن داده می تواند فاجعه بار و آسیب رسان باشد. یک برنامه جامع تهیه پشتیبان و بازیابی اطلاعات برای اطمینان از محافظت از شرکت شما ضروری است. بدون وجود چنین برنامه ای، شرکت شما ممکن است از دست دادن دائمی داده ها، توقف فعالیت کارمندان و هزینه های پیش بینی نشده و سنگینی را تجربه کند. در این پست از وبلاگ نومانت تنها برخی از دلایلی که بیان کننده اهمیت تهیه نسخه پشتیبان و بازیابی اطلاعات برای کسب و کار شما است را بیان خواهیم کرد.

 

حملات سایبری همیشه در حال تحول و گسترش هستند

در سال ۲۰۱۷، ​کسب و کارهای کوچکی که مورد حمله باج افزارها واقع شده بودند، به دلیل تعلیق فعالیت ها بیش از ۱۰۰۰۰۰ دلار ضرر کردند. اگر شما یک کسب و کار کوچک هستید، این میزان ضرر مالی چیزی نیست که بتوانید به راحتی از آن صرف نظر کنید. اگرچه روش های مختلفی برای محافظت از خود در برابر حملات سایبری وجود دارد، اما این روندها همیشه موفقیت آمیز نیستند و هر شرکتی می تواند هدف حمله بدافزار یا سایر حملات مخرب باشد. فناوری همیشه در حال تکامل است، اما این بدان معنی است که حملات سایبری نیز همیشه در حال تحول و پیشرفت هستند. اگر یک حمله از طریق اقدامات پیشگیرانه شما مورد توجه قرار نگیرد، برنامه های بک آپ می توانند این اطمینان را حاصل کنند که آسیب کم است و زمان توقف و تعلیق فعالیت های شما عملاً صفر است.

 

بدون تهیه نسخه پشتیبان هنوز هم اشتباهات اتفاق می افتند

بسیاری از مردم تصور می کنند که از دست دادن داده ها به طور معمول نتیجه بلایای طبیعی یا حملات سایبری است و بنابراین جلوگیری از آن بسیار دشوار یا آسان است. با این حال، واقعیت این است که بیش از نیمی از وقایع مربوط به از دست دادن داده ها ناشی از خطای انسانی یا مشکلات سخت افزاری پیش بینی نشده است. خواه ریخته شدن قهوه روی هارد دیسک باشد، گم شدن لپ تاپ و یا فشردن تصادفی کلید حذف، اشتباهات همیشه رخ می دهد. اطمینان از وجود یک راه حل پشتیبان گیری و بازیابی اطلاعات، به شما کمک می کند در کمترین زمان قادر به راه اندازی مجدد سیستم باشید و در نتیجه موجب صرفه جویی در زمان، هزینه و کاهش استرس شما می شود.

اهمیت تهیه نسخه پشتیبان و بازیابی اطلاعات

اعتبار شما ارزشمند و گران بها است

بیش از ۲۰ درصد کسب و کارهایی که از دست دادن داده ها را تجربه می کنند در نهایت مشتری خود را از دست می دهند. از این شرکت ها، ۴۰ درصد بیش از ⅕ مشتریان خود را از دست می دهند. آیا این ضرری است که شما می خواهید آن را متحمل شوید؟ از دست دادن اعتماد مشتری به معنای از دست دادن کسب و کار او است. همیشه اطمینان حاصل کنید که با استفاده از یک برنامه جامع بازیابی، از داده های مشتری به طور کامل نسخه پشتیبان تهیه شده و به راحتی قابل بازیابی هستید.

 

نداشتن تهیه نسخه پشتیبان یعنی از دست دادن زمان برابر است با از دست دادن درآمد

۲۹ درصد کسب و کارهایی که قربانی حملات سایبری می شوند، درآمد خود را از دست می دهند و ۴۰ درصد این شرکت ها بیش از ۲۰ درصد کل درآمد خود را از دست می دهند. در کسب و کار، زمان پول است و بنابراین توقف و تعلیق گسترده فعالیت ها به طور حتم منجر به از دست دادن سود و درآمد می شود. با دسترسی به یک نسخه پشتیبان از تمام داده های خود، می توانید تعلیق و توقف قابل توجه فعالیت ها را که در اثر از دست دادن داده رخ داده است از بین ببرید و دوباره به کار خود ادامه دهید.

 

اگر می خواهید اطمینان حاصل کنید که داده های شما ایمن و همیشه قابل بازیابی هستند، با نومانت تماس بگیرید تا درباره تهیه نسخه پشتیبان و بازیابی اطلاعات مشاوره دریافت کنید. ما می توانیم استراتژی تهیه نسخه پشتیبان شما را متناسب با نیازهای کسب و کارتان سفارشی و شخصی سازی کنیم.

 

 

منبع:

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *