اهمیت تهیه نسخه پشتیبان و پشتیبان گیری از داده ها

برای ما پشتیبان گیری از اطلاعات اصطلاحی کاملاً شناخته شده است، اما افراد زیادی هستند که به طور منظم از اطلاعات مهم خود نسخه پشتیبان تهیه نمی کنند. پشتیبان گیری و بازیابی اطلاعات اقدامات بسیار مهم هستند که باید در هنگام راه اندازی کسب و کار انجام شوند. ما به سه چیز پی برده ایم، اینکه سیستم های کامپیوتری ما خراب می شوند، خطاهای انسانی رخ می دهد و بلایایی ممکن است زمانی اتفاق بیفتند که خیلی انتظار وقوع آن ها را نداریم یا برایشان آماده نیستیم. تهیه نسخه پشتیبان از داده ها با استفاده از یک سرور خارج از شرکت یا با استفاده از درایوهای جداگانه برای ذخیره حجم زیادی از اطلاعات، انجام می شود. بدون پشتیبان گیری، بازیابی اطلاعات امکان پذیر نیست.

 

شرایط و موقعیت های مختلفی وجود دارد که ممکن است منجر به از دست دادن داده ها شود. به عنوان مثال، خرابی کامپیوتر یا هارد دیسک می تواند داده ها را دست نیافتنی کند یا حتی سرقت یک سیستم کامپیوتری نیز می تواند باعث از دست رفتن داده های شما شود. همیشه احتمال ورود ویروس یا بدافزار به کامپیوتر وجود دارد و این امر می تواند منجر به پاک شدن اطلاعات هارد دیسک شود یا از دسترسی افراد به آن جلوگیری کند. حوادثی مانند آتش سوزی یا سیل می تواند منجر به آسیب دیدگی کامپیوتر شود که مانع دسترسی شما به فایل های کامپیوترتان می شود.

 

کاربران ترجیح می دهند توسط سرورهای خارج از شرکت یا درایوهای ذخیره سازی اکسترنال از اطلاعات خود نسخه پشتیبان تهیه کنند. امکانات و قابلیت های سرور های خارج از شرکت برای تهیه نسخه پشتیبان از داده ها ایده آل ترین گزینه است و فضای ذخیره سازی زیادی را فراهم می کند. انتخاب یک مکان امن برای ذخیره اطلاعات به دور از سرور اصلی کسب و کار می تواند در طولانی مدت اقدامی مؤثر و کمک کننده باشد. در چنین مواردی، بازیابی اطلاعات معمولاً آسان تر و با دردسر کمتری همراه است.

اهمیت تهیه نسخه پشتیبان

راه دیگر برای تهیه نسخه پشتیبان از اطلاعات، درایوهای ذخیره سازی اکسترنال است. درایوهای ذخیره سازی فضای محدودی از حافظه ذخیره سازی را به شما می دهند. بازیابی اطلاعات خیلی آسان نیست زیرا این درایوها از نوع plug and play هستند. حجم ذخیره سازی مختلفی، از نصف ترابایت تا یک یا دو ترابایت و برای افرادی که حجم زیادی نیاز دارند سه یا بیشتر ترابایت حجم در دسترس است.

 

ذخیره سازی خارج از شرکت و درایو ذخیره سازی اکسترنال از ضروریات بالقوه هستند. اگرچه تهیه نسخه پشتیبان و بازیابی اطلاعات اساساً به یک روش یکسان انجام می شود، اما آنچه باید مورد توجه قرار گیرد این است که آیا داده های ذخیره شده برای طولانی مدت مورد نیاز است یا کوتاه مدت.

 

در سطح شخصی، از دست دادن مکاتبات شخصی، اسناد و عکس ها می تواند مخرب و آسیب رسان باشد. اگر می خواهید برای از دست دادن داده ها در آینده آماده باشید، به طور منظم از داده های خود پشتیبان گیری کنید، این اولین قدم در جهت بازیابی داده ها است. بازیابی فایل های داده از یک نسخه پشتیبان بسیار آسان تر و یک حرکت هوشمندانه است، به همین دلیل خدمات پشتیبان گیری سرور نومانت یک سرویس پشتیبان گیری ابری کاملاً مدیریت شده را فراهم می کند، دردسرها و مشکلات عملیات پشتیبان گیری را از بین می برد تا بتوانید به جای کارها و وظایف مرتبط با پشتیبان گیری، روی پروژه های اصلی تمرکز کنید.

 

وقتی سرویس پشتیبان گیری سرور نومانت را انتخاب می کنید، می توانید به توانایی خود در یافتن آنچه نیاز دارید، کاهش زمان خرابی و توقف کارها و راه اندازی مجدد سیستم اطمینان داشته باشید.

 

منبع:

www.brickhost.com

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *