اهمیت امنیت داده برای شرکت ها

امنیت داده اقدامات محافظتی یک شرکت برای جلوگیری از دسترسی غیر مجاز به پایگاه داده، وب سایت و کامپیوترها است. اساساً، این فرایند، مکانیزمی برای محافظت از داده ها در برابر تغییر یا از دست دادن آن ها ارائه می دهد.

فرقی نمی کند که شرکت شما کوچک باشد یا بزرگ، امنیت داده بسیار مهم است و نباید از آن غافل شد. به همین دلیل است که اگر می خواهید از شرکت خود در برابر حملات سایبری محافظت کنید، یکی از مواردی که باید در نظر بگیرید این است که در اسرع وقت راه حل های امنیتی داده را پیاده سازی کنید.

دلایل زیادی وجود دارد که نشان دهنده ضرورت امنیت داده برای تمام شرکت ها است، در ادامه برخی از آن ها را بررسی می کنیم.

 

هر کسب و کاری ممکن است هدف حملات سایبری باشد

بسیاری از شرکت های کوچک ممکن است تصور کنند که آن ها به اندازه کافی بزرگ نیستند که هدف هکر باشند؛ اما مشخص شده است که هکرها هر نوع شرکتی را، چه کوچک و چه بزرگ، هدف قرار می دهند. در حقیقت، شرکت های کوچک در حال رشد بیشترین آسیب را از حملات سایبری می بینند زیرا منابع کافی برای حل مشکلات پس از اینکه هدف حملات قرار می گیرند را ندارند.

از طرف دیگر، یک شرکت بزرگ می تواند از عهده بار مالی ناشی از حملات سایبری برآید. با این حال، این بدان معنا نیست که چون از نظر مالی در شرایط خوبی قرار دارید باید از اهمیت امنیت داده چشم پوشی کنید. علاوه بر این، چرا می خواهید پول خود را هدر دهید و به چهره شرکت خود آسیب برسانید؟ بنابراین، برای جلوگیری از حملات سایبری از راه حل های امنیت داده استفاده کنید.

 

داده های شما، دارایی های شرکت شما هستند

هر کسی که یک شرکت را اداره می کند مالک اطلاعات مربوط به خود کسب و کار نیز هست. این داده ها شامل اطلاعات مربوط به خدمات یا محصولات ارائه شده توسط شرکت، برنامه های مالی و طرح های کسب و کار و اطلاعات مربوط به خریداران خدمات یا کالاها است.

سایر داده های شرکت برای بهینه سازی درآمد، کاهش ریسک و بهبود کلی شرکت شما استفاده می شود. از آنجا که داده ها می توانند مزایا و منافع آینده را تضمین کنند، بدون شک دارایی مهم کسب و کار شما هستند. دارایی های مورد استفاده برای بهبود و توسعه کسب و کار شما باید محرمانه و ایمن باقی بماند و به همین دلیل امنیت داده برای محافظت از دارایی های دیجیتال شرکت شما مهم است.

 

امنیت داده از هزینه های غیرضروری جلوگیری می کند

کسب و کارها مسئول از دست دادن داده ها مانند اطلاعات مالی، پرونده های محرمانه مشتری و اطلاعات کارمندان هستند. اما برخی از شرکت ها نسبت به ریسک هایی که ممکن است این آسیب پذیری ها برای کسب و کار آن ها ایجاد کند ناآگاه هستند و در زمینه امنیت داده ها و پروتکل های امنیتی لازم سرمایه گذاری نمی کنند.

این آسیب ها تنها پولی نیستند، بلکه ممکن است بر قابلیت اطمینان و قابل اعتماد بودن شرکت نیز تأثیر بگذارند. همچنین ممکن است بر آینده شرکت شما تأثیر بگذارد و فرصت های رشد شما را به خطر بیندازد.

اهمیت امنیت داده برای شرکت ها

هکرها می توانند فرآیند را خودکار کنند

یکی از دلایلی که شما باید به امنیت داده های شرکت خود اهمیت دهید این است که هکرها توانایی خودکار سازی حملات سایبری را دارند. می توان چنین حملاتی را به طور مداوم و بدون نزدیک شدن به کامپیوترهای آن ها آغاز کرد. به همین دلیل است که راه حل های امنیتی داده، صرف نظر از بزرگ یا کوچک بودن شرکت شما، اهمیت دارند.

 

امنیت داده از اعتبار شرکت شما محافظت می کند

شرکت ها وجود دارند تا خدمات یا محصولات خوب را به مردم ارائه دهند. حتی با خرید محصول با کارت های اعتباری، مشتریان با ثبت اطلاعات حساس به شما اعتماد می کنند. هیچ کسب و کار سخت کوش و مصممی از اطلاعات مشتری خود عمداً سو استفاده نمی کند. اما ممکن است نشت اطلاعات غیر عمدی هم بر اعتبار شرکت شما تأثیر بگذارد.

هرگونه نقض داده و نشت اطلاعات تهدیدی برای تمام شرکت ها در هر اندازه است. در صورت نقض امنیت، مواردی فراتر از پول در معرض خطر است. اگر شرکت شما از امنیت داده ضعیفی برخوردار است، همه مشتریان شما را در معرض خطر قرار می دهد و ممکن است آینده شرکت شما را به خطر بیندازد. همیشه توجه داشته باشید که به دست آوردن اعتبار سال ها طول می کشد و اگر همچنان از اهمیت امنیت داده ها غافل شوید، اعتبار شما ممکن است ظرف چند ثانیه از بین برود.

 امنیت داده یکپارچگی را تضمین می کند

یکپارچگی داده ها اصطلاحی است که برای اشاره به قابلیت اطمینان و صحت داده استفاده می شود.

شما می توانید از یکپارچگی داده های شرکت خود با استفاده از تلفیق و یکپارچه سازی فضای ذخیره سازی محافظت کنید، که ممکن است با متمرکز کردن ذخیره سازی داده ها و قرار دادن آن در سرورهای مختلف حاصل شود. هدف اصلی انجام این کار تهیه پشتیبان گیری ایمن برای جلوگیری از ایجاد مشکل در هنگام دسترسی به داده ها است.

 

نتیجه

افزودن لایه های اضافی امنیت داده می تواند کمک زیادی به جلوگیری از دسترسی غیرمجاز به تجهیزات و سیستم های شرکت شما کند. اگرچه ممکن است برخی تصور کنند که فقط شرکت های بزرگ اهداف اصلی هکرها هستند، اما در واقع ها آن ها به دنبال شرکت های کوچک می روند زیرا سیستم ساده تری دارند و در مقایسه با شرکت های بزرگ اقدامات محافظتی زیادی ندارند.

 

منبع:

industrytoday.com

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *