اقدامات مهم برای حفظ امنیت کسب و کار

امنیت فناوری اطلاعات در مورد آگاهی از تمام خطرات و آماده شدن برای پاسخگویی به تمام نیازهای کسب و کار است. صاحبان کسب و کارها برای حفظ امنیت دیجیتال باید جهت تحقق آن تلاش کنند.

 

به ویژه برای صاحبان کسب و کارهای بزرگ یا کوچک، تأثیر منفی حملات سایبری فراتر از ایجاد اختلال در برنامه کاری روزمره و ضرر و زیان مالی است، و می تواند منجر به از دست دادن اعتبار شرکت و اعتماد مشتریان شود. با این حال، امنیت IT مساله ای پیچیده، پر هزینه یا دشوار نیست. اما، یک طرح پشتیبان گیری همراه با سرمایه گذاری در فناوری اطلاعات و سایر روش ها می تواند بسیار کمک کننده باشد.

 

برای حفظ امنیت کسب و کار کارمندان خود را آموزش دهید

به عنوان صاحب یک کسب و کار، بهترین کاری که می توانید انجام دهید این است که به کارمندان خود آموزش های امنیت IT را بدهید. با این کار، کارمندان نه تنها می توانند از خود در برابر حملات باج افزار محافظت کنند بلکه می توانند از دارایی های کسب و کار نیز محافظت کنند. آموزش کارمندان در مورد برخی از احتمالات و سناریوهای حملات آنلاین، آن ها را از خطرات احتمالی آگاه می کند. همچنین می توانید برنامه های آموزشی کارمندان را نیز اجرا کنید.

 

اطمینان حاصل کنید که امنیت IT دارای چندین لایه امنیتی باشد

برای در امان ماندن سازمان شما از هرگونه حمله باج افزار، به ترکیبی از خدمات و محصولات مختلف نیاز است. برنامه های آنتی ویروس و فناوری های فایروال ها از مهمترین مواردی است که شما برای حفظ امنیت هرچه بیشتر کسب و کار خود در برابر تهدیدهای آنلاین ناشناخته و شناخته شده، نیاز دارید. همچنین، تغییر مداوم و منظم رمزهای عبور و نظارت بر شبکه نیز حائز اهمیت است.

اقدامات مهم برای حفظ امنیت کسب و کار

ارزیابی ریسک IT در حفظ امنیت کسب و کار

آیا تاکنون فکر کرده اید که اگر هدف حملات باج افزار قرار بگیرید، چه اتفاقی برای داده های مشتریان و کسب و کار شما می افتد؟ انجام ارزیابی ریسک فناوری اطلاعات برای کشف آسیب پذیری ها و نقاط ضعف، مکان بسیار خوبی برای شروع است.

 

طرح پشتیبان

اگر صاحب یک کسب و کار هستید، بسیار مهم است که مراقب مکانی که اطلاعات محرمانه در آنجا قرار دارد، به خصوص داده های مشتریان باشید. برای این منظور، شما باید یک سرویس پشتیبان گیری و طرح پشتیبان داشته باشید و آن ها را مرتباً بررسی کنید و از داده های حساس نسخه پشتیبان تهیه کنید.

 

سخن پایانی

به طور خلاصه، در دنیای دیجیتال امروز، تهدید هک شدن و حملات سایبری جدی است. اگر صاحب یک کسب و کار هستید، مراحل ذکر شده را برای داشتن یک کسب و کار امن تر دنبال کنید. برای حفظ امنیت و برخورداری از خدمات مطمئن پشتیبانی شبکه، با ما در تماس باشید!

 

منبع:

preemo.com

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *