از انجام این اشتباهات هنگام تهیه نسخه پشتیبان خودداری کنید

اکثر اوقات، افراد یا حتی شرکت ها اشتباهاتی را در زمینه تهیه نسخه پشتیبان مرتکب می شوند که می تواند داده های آن ها را در معرض خطر قرار دهد. اما راهکارهایی وجود دارد که می توانید با کمک آن ها از این اشتباهات دوری کنید. اگر تصمیم دارید از خدمات پشتیبانی مانند نومانت استفاده نکنید، باید مطمئن شوید که اگر خودتان از داده هایتان نسخه پشتیبان تهیه می کنید، از این اشتباهات اجتناب می کنید.

 

از داده ها به صورت دستی پشتیبان گیری نکنید

این یکی از بزرگترین اشتباهاتی است که اغلب افراد مرتکب می شوند. یک شخص یا شرکت ممکن است با خود فکر کند که می تواند تمام نیازهای پشتیبان گیری خود را برطرف کند و دیگر نیازی به استفاده از خدمات پشتیبانی ندارد. بزرگترین مسئله در مورد استفاده از پشتیبان گیری دستی از داده ها ​​این واقعیت است که شما اغلب فراموش خواهید کرد که به طور مرتب پشتیبان گیری را انجام دهید. اگر این کار را به طور خودکار انجام نمی دهید، ممکن است همیشه از اطلاعات شما در فواصل زمانی مشخص نسخه پشتیبان تهیه نشود. این اتفاق می تواند منجر به از دست دادن داده هایتان شود. این اشتباه قابل اجتنابی است که می توانید به راحتی از آن جلوگیری کنید.

 

فقط به تهیه یک نسخه پشتیبان اعتماد نکنید

این مورد نیز می تواند اشتباه بزرگی باشد که می تواند مرتباً صورت گیرد. زیرا شخص یا شرکتی که از یک منبع پشتیبان استفاده می کند، در صورت خراب شدن هارد دیسک یا کارت حافظه SD ممکن است تمام داده های خود را از دست بدهد. اگر از خدمات پشتیبانی فناوری اطلاعات مانند نومانت استفاده کنید، دیگر نگران داده های خود نخواهید بود و مطمئن خواهید بود که داده های شما در مکانی امن ذخیره خواهد شد.

از انجام این اشتباهات هنگام تهیه نسخه پشتیبان خودداری کنید

از یک مکان واحد برای ذخیره اطلاعات استفاده نکنید

در زمینه املاک و مستغلات، مکان از اهمیت زیادی برخوردار است، اما در مورد خدمات فناوری اطلاعات نیز بسیار مهم است و باید به آن توجه کنید. اگر از داده های خود تنها در یک مکان نسخه پشتیبان تهیه کنید، ممکن است اتفاقی بیفتد و داده هایتان را از دست دهید. اگر داده های شما با اتفاقاتی مانند آتش سوزی یا خرابی تجهیزات آسیب ببینند و در نتیجه از بین بروند، ممکن است کسب و کار شما نیز تحت تأثیر قرار گیرد و آسیب ببیند. با استفاده از خدمات پشتیبانی، می توانید مطمئن باشید که داده های شما در مکانی خارج از شرکت ایمن خواهد بود و دیگر نگران از دست دادن آن ها در اثر اتفاقاتی مانند آتش سوزی در دفتر کار خود نخواهید بود.

 

همان طور که دیدید، موارد زیادی وجود دارد که باید هنگام صحبت در مورد داده و تهیه نسخه پشتیبان از آن ها در نظر داشته باشید. هرچه از همان ابتدا آمادگی بیشتری داشته باشید، نتیجه بهتری خواهید گرفت و از آن جایی که اطلاعات شما پیوسته در معرض خطر قرار داد، نگرانی تان برای از دست دادن داده ها نیز کم تر می شود. برای پشتیبانی گیری از اطلاعات وقت بگذارید و سرمایه گذاری کنید تا اطمینان حاصل کنید که از داده های شما به درستی نسخه پشتیبان تهیه می شود و اطلاعات شما در معرض خطر نیستند. اطلاعات نقش حیاتی در کسب و کار شما دارند و هنگامی که این اطلاعات در معرض خطر قرار می گیرد، آنگاه کسب و کار شما نیز آسیب خواهد دید.

 

منبع:

preemo.com

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *