آینده VoIP در کسب و کار ها

آینده VoIP ارتباط نزدیکی با نحوه تغییر دنیای کار دارد. کووید-۱۹ بسیاری از کسب و کارها را مجبور کرد تا شیوه های کاری خود را تغییر داده و تطبیق دهند. اما همچنین تغییرات در الگوهای کاری و زندگی را که قبلاً در جریان بود، تسریع کرده است.

VoIP این تغییرات را پشتیبانی و فعال امکان پذیر می کند. انعطاف‌پذیر، سازگار و مقیاس‌پذیر است – عناصر ضروری که هر سازمانی باید برای رویارویی با چالش‌های فردا بپذیرد داشته باشد.

 

ظهور دورکاری

کار از خانه (WFH) در پاسخ به کووید-۱۹ شروع نشد، اما این همه گیری، روند روی آوردن به سمت دورکاری را به طور مؤثر تقویت کرده است.

در طی دو سال گذشته، بسیاری از شرکت ها دورکاری را اتخاذ کردند و از خانه کار می کردند.

به نظر می رسد بسیاری از شرکت ها به دورکاری به عنوان یک گزینه بلند مدت و دائمی نگاه کنند.

 

چرا VoIP برای تغییر الگوهای کاری مهم است؟

یک سرویس میزبانی VoIP (صدا روی پروتکل اینترنت) تمام قابلیت هایی را که از یک شبکه ارتباطی اداری انتظار دارید ارائه می دهد، اما این کار را مقرون به صرفه انجام می دهد و سازگاری بالایی با شرایط و سیستم های متغیر دارد.

چالشی که بسیاری از کسب و کارها و سازمان ها با آن روبرو هستند، ادغام یک مدل کار از راه دور در مجموعه فعلی خود است. آن ها باید به کارمندان دورکار تا حد مشخصی استقلال و توانمندی را بدهند، و در عین حال زیرساخت ها و شبکه های پشتیبانی حیاتی خود را حفظ کنند.

دستگاه های تلفن همراه ممکن است ممکن است به تنهایی امنیت یا مدیریت کافی را فراهم نکنند.

از سوی دیگر، VoIP دارای انعطاف پذیری در نحوه عملکرد آن است که آن را به راه حلی عالی برای کار از راه دور تبدیل می کند.

 

کار انعطاف پذیر با VoIP

از آنجایی که تمام موارد ضروری برای اجرای یک سرویس VoIP از طریق ابر ارائه می شود، موقعیت مکانی دیگر یک مشکل نیست.

در یک راه اندازی سنتی، سخت افزار و نرم افزار باید در محل قرار می گرفت، اما VoIP، مبتنی بر نرم افزار به عنوان سرویس یا SaaS است. این بدان معنی است که نصب های پیچیده در محل یا قراردادهای سختگیرانه وجود ندارد.

این امر VoIP را به گزینه ای بسیار انعطاف پذیر و همچنین مقیاس پذیر تبدیل می کند.

آینده VoIP

VoIP و کار از راه دور

با توجه به اینکه نیروی کار دیگر به یک مکان اداری وابسته نیست، نیازهای ارتباطی آن ها باید چابک و قابل اعتماد باشد.

با VoIP، کارمندان می توانند از طریق دستگاه های تلفن همراه سیار خود کار کنند یا از کامپیوترهای خود استفاده کنند. بنابراین، چه از خانه، چه از مکان های دیگر و یا زمانی که در حال حرکت هستند، می توانند در دسترس و کاملاً در ارتباط باشند.

تنها چیزی دورکاری با VoIP نیاز دارد اتصال به اینترنت است، آن ها می توانند از طریق شماره های شده خود تماس بگیرند یا تماس دریافت کنند، دستورالعمل ها را دریافت کنند، در جلسات آنلاین شرکت کنند و به روز رسانی کنند. و در عین حال، کارفرما دید و کنترل کامل بر سیستم تماس آن ها داشته باشد.

 

کار تیمی مجازی مؤثر

با گزینه های ویدئو کنفرانس، VoIP تضمین می کند که تیم ها می توانند به صورت مجازی با هم کار کنند.

نه تنها کار تیمی مجازی برای ارتباطات ضروری است، بلکه برای حفظ فرهنگ محیط کار مثبت و برای رفاه فردی نیز ضروری است.

با ادغام این جنبه کار تیمی در سیستم های ارتباطی خود، کارفرمایان می توانند پایه های مناسبی را برای اطمینان از رضایت، مشارکت و بهره وری نیروی کار خود قرار دهند.

 

VoIP و روندهای کاری آینده

کار از راه دور و کار از خانه به احتمال زیاد یک گزینه دائمی در آینده خواهند بود و به احتمال زیاد کسب و کارها فضاهای اداری کوچکتری خواهند داشت. 

بسیاری از رفت و آمدها کاهش می یابد، اما در عین حال همکاری اعضا با یکدیگر حفظ می شود.

VoIP برای این روندهای کاری آتی مناسب است و نصب آسان و قابل انطباق، زیرساخت های کاهش یافته و تماس های ارزان تر را ارائه می دهد.

 

 آیا VoIP بخشی از آینده شماست؟

VoIP به یک سیستم ارتباطی کاملاً یکپارچه تبدیل شده است. صرف نظر از ساختار ترتیبات کاری شما، یک راه حل یکپارچه اما انعطاف پذیر برای نیازهای ارتباطات مدرن ارائه می دهد.

 

منبع:

https://www.vipvoip.co.uk/the-future-of-voip/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *